Ցանցում ցույց են տվել iPhone X-ի չինական պատճենը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Leagoo չինական ընկերությունը պատրաստվում Է ներկայացրել S9 սմարթֆոնի մոդելը: Ինչպես նշում Է The Verge պորտալը, գաջեթը գործնականում Apple-ի առաջատարի՝ iPhone X հեռախոսի կատարյալ պատճենն Է, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Առաջին հայացքից երկու մոդելները տարբերելը շատ դժվար Է. S9-ի դիզայնը պատճենված Է ընդհուպ մինչեւ ամենափոքր դետալները: Այնուամենայնիվ, չինաստանցի մշակողներին չի հաջողվել իրենց սմարթֆոնը հանդերձել Apple-ի գլխավոր նորույթներից մեկով՝ անձի ճանաչման Face ID համակարգով:
Դրա փոխարեն հեռախոսի հետեւի պանելի վրա զետեղված Է մատնահետքի սքաներ: Ընկերության ներկայացուցիչների խոսքով՝ գաջեթը կարժենա 300 դոլարի սահմաններում՝ iPhone X-ից եռակի Էժան: Այդ գումարի դիմաց օգտատերը կստանա MediaTek P40 պրոցեսոր, վեց գիգաբայթ օպերատիվ հիշողություն եւ 128 գիգաբայթ ներսարված հիշողություն, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Сети показали китайский "клон" iPhone X
Китайская компания Leagoo готовится представить модель смартфона S9. Как отмечает портал The Verge, гаджет является практически полной копией флагмана Apple — телефона iPhone X, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Различить две модели на первый взгляд очень трудно — дизайн S9 скопирован до малейших деталей. Впрочем, разработчикам из Китая не удалось оснастить свой смартфон одной из главных новинок от Apple — системой распознавания лица Face ID. Вместо нее на задней панели телефона располагается сканер отпечатка пальца.
По словам представителей компании, гаджет будет стоить в районе 300 долларов — в три раза дешевле iPhone X. За эти деньги пользователь получит процессор MediaTek P40, шесть гигабайт оперативной памяти и 128 гигабайт памяти встроенной.