ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նորանշանակ դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը դեկտեմբերի 7-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոթին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Վիգեն Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպան Լաքոթին պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ և մաղթել նոր ձեռքբերումներ Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելության ընթացքում:
Ըստ պաշտպանության նախարարի՝ քաղաքական, տնտեսական և մշակութային ոլորտներում հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների ներկայիս բարձր մակարդակը պարտավորեցնում է զարգացնել համագործակցությունը նաև պաշտպանական բնագավառում:
Դեսպան Լաքոթն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության և բարեմաղթանքների համար, վստահություն հայտնելով, որ հայ-ֆրանսիական համագործակցության զարգացումը շարունակական բնույթ է կրելու:

YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. Defense Minister of Armenia Vigen Sargsyan received on December 7 Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Armenia Jonathan Lacôte.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Defense Ministry of Armenia, Vigen Sargsyan congratulated Ambassador Lacôte on the assumption of the post and wished him new achievements in his diplomatic mission in Armenia.
According to the Defense Minister, the high level political, economic and cultural relations oblige to develop cooperation also in the defense sphere.
Ambassador Lacôte thanked for the warm reception and wishes, expressing conviction that the development of Armenian-French cooperation will be continuous.