Առաջիկա տարիներին մայրաքաղաքի 160 մանկապարտեզներ կվերանորոգվեն
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւան քաղաքի 160 մանկապարտեզներ առաջիկա հինգ տարիների ընթացքում կվերանորոգվեն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին Էրեբունի վարչական շրջանում հիմնանորոգված համար 70 մանկապարտեզի բացման արարողության ժամանակ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Նրա խոսքով` Երեւանի քաղաքապետարանն ու Եվրոպական ներդրումային բանկը համաձայնագիր են ստորագրել, որով հաջորդ երեք տարիների ընթացքում Երեւանի շուրջ 40 մանկապարտեզներ վերանորոգվեն: «Երեւանի քաղաքապետարանի բյուջեով եւ բարերարների աջակցությամբ մեր մյուս մանկապարտեզները եւս կվերանորոգենք: Մեր նպատակն է, որ մեր երեխաներն ու մեր մանկապարտեզի աշխատակազմը նորմալ պայմաններում աշխատեն»,-ասաց Տարոն Մարգարյանը:
Շրջելով համար 70 հիմնանորոգված մանկապարտեզում, Երեւանի քաղաքապետը շնորհակալություն հայտնեց առաջին տիկնոջը հովանավորության համար: «Մեր ցանկությունն է. որ Երեւան քաղաքի բոլոր մանկապարտեզները նման պայմաններ ունենան : Հաջորդ տարիներին Երեւան քաղաքի մանկապարտեզներում կսկսվեն մասշտաբային վերանորոգման աշխատանքներ եւ մյուս երեխաներն էլ հետ չեն մնա եւ կունենան նման վերանորոգված լավ պայմաններով մանկապարտեզ»,-հավելեց քաղաքապետը::

160 kindergartens of Yerevan to be renovated in upcoming years
YEREVAN, DECEMBER 6, ARMENPRESS. 160 kindergartens of Yerevan will be renovated in the upcoming five years, Yerevan Mayor Taron Margaryan said during the opening ceremony of the N70 renovated kindergarten of Erebuni administrative district, reports Armenpress.
The Mayor said the Yerevan Municipality and the European Investment Bank signed an agreement according to which nearly 40 kindergartens will be renovated in Yerevan during the next three years.
“Our remaining kindergartens will also be renovated by the Municipality’s budget and philanthropists. Our goal is to provide normal conditions for our kids and the kindergarten staff”, Taron Margaryan said.
The Mayor toured the newly renovated kindergarten and thanked the First Lady for the sponsorship. “Our wish is for all kindergartens of Yerevan to have similar conditions. In the coming years large-scale renovation works will launch in Yerevan’s kindergartens and the remaining kids will have a similar kindergarten”, he said.