Շվեյցարիայի նախագահը պաշտոնական այցով ժամանել Է Թբիլիսի
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շվեյցարիայի նախագահ Դորիս Լեյտհարդը երկօրյա պաշտոնական այցով ժամանել Է Թբիլիսի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է Facebook-ում Վրաստանի նախագահի վարչակազմի պաշտոնական Էջում:
Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայում Շվեյցարիայի նախագահին դիմավորել են Վրաստանի ԱԳ նախարար Միխայիլ Ջանելիձեն, նախագահի վարչակազմի ղեկավար Գեորգի Աբաշիշվիլին եւ այլ պաշտոնատարներ: Պաշտոնական հանդիպումները կսկսվեն դեկտեմբերի 4-ից: Շվեյցարիայի նախագահը բանակցություններ կվարի Վրաստանի իր պաշտոնակից Գեորգի Մարգվելաշվիլիի հետ: Ծրագրված են նաեւ նրա հանդիպումները Վրաստանի խորհրդարանի խոսնակ Իրակլի Կոբախիձեի եւ վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ: 2009 թվականից Շվեյցարիան միջնորդի գործառույթ Է իրականացնում Վրաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ՝ երկու երկրների դիվանագիտական հարաբերությունների խզումից հետո:

Swiss President arrives in Georgia on official visit
YEREVAN, DECEMBER 4, ARMENPRESS. President of Switzerland Doris Leuthard arrived in Tbilisi on a two-day official visit, the Georgian Presidential administration said on Facebook, reports Armenpress.
The official meetings will launch on December 4. The Swiss President will have a meeting with his Georgian counterpart Giorgi Margvelashvili. Meetings are also scheduled with Georgia’s Prime Minister Giorgi Kvirikashvili and Parliament Speaker Irakli Kobakhidze.
Since 2009 Switzerland acts a mediator between Georgia and Russia after the breakdown of diplomatic relations between the two countries.