Հայաստանի և Արցախի նախագահներն ԱՀ ՊՆ-ում ՊԲ մարտունակության բարձրացմանը նվիրված խորհրդակցություն են անցկացրել
Հայաստանի և Արցախի նախագահներն ԱՀ ՊՆ-ում ՊԲ մարտունակության բարձրացմանը
նվիրված խորհրդակցություն են անցկացրել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 1-ին դիմավորել է աշխատանքային այցով Արցախ ժամանած Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նույն օրը երկու հայկական հանրապետությունների նախագահներն Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունում հրավիրել են աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված պաշտպանության բանակի մարտունակության հետեւողական բարձրացման, Արցախի եւ Հայաստանի ռազմական փոխգործակցության հարցերին եւ սահմաններում տիրող իրավիճակին:
Երկուստեք կարեւորվել է բանակաշինության ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցության բարձր մակարդակի ապահովումը, ինչը հանդիսանում է տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության պահպանման կարեւոր գրավականներից մեկը:

Президенты Армении и НКР провели рабочее совещание, посвященное последовательному повышению обороноспособности Армии обороны
Президенты Армении и НКР провели рабочее совещание, посвященное
последовательному повышению обороноспособности Армии обороны
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 1 декабря встретил прибывшего с рабочим визитом в Арцах Президента Республики Армения Сержа Саргсяна.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, в тот же день главы армянских государств провели рабочее совещание в министерстве обороны Республики Арцах, посвященное последовательному повышению обороноспособности Армии обороны, вопросам военного сотрудничества между Арцахом и Арменией и ситуации на границах.
Обе стороны подчеркнули важность обеспечения высокого уровня взаимодействия между двумя армянскими государствами в сфере военного строительства как одного из существенных залогов обеспечения мира и стабильности в регионе.