ՀՀ նախագահի ներկայությամբ ստորագրվել է ՀՀ և ԵՄ միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը
ՀՀ նախագահի ներկայությամբ ստորագրվել է ՀՀ և ԵՄ միջև Համապարփակ և
ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրյուսելում նոյեմբերի 24-ին ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի ներկայությամբ ստորագրվել է Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ԵՄ Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի շրջանակներում փաստաթուղթը ստորագրել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը և ԵՄ արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ֆեդերիկա Մոգերինին:

Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement signed in the presence of President Serzh Sargsyan
Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement signed in the presence of
President Serzh Sargsyan
YEREVAN, NOVEMBER 24, ARMENPRESS. A little while ago, in Brussels in the presence of President Serzh Sargsyan and President of the EU Council Donald Tusk, the Republic of Armenia and European Union concluded Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, ARMENPRESS was informed from the press service of the Armenian President’s Office.
The Document has been signed within the framework of the Eastern Partnership Summit by the foreign minister of Armenia Eduard Nalbandyan and EU High Representative for Foreign Affairs and Security Frederica Mogherini.