Ցուցադրվել Է վերջին 27 տարվա ընթացքում ամենասեքսուալ տղամարդկանց Էվոլյուցիան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Bored Panda ժամանցային պորտալը վերլուծել Է, թե ինչպես Է վերջին 27 տարվա ընթացքում փոխվել սեքսուալ տղամարդկանց Էտալոնը:
Լրագրողներն ուսումնասիրել են People հանդեսի շապիկները, որը ամեն տարի ընթերցողներին ներկայացնում Է «տարվա ամենասեքսուալ տղամարդուն», տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
1990-ական թվականներին հանդեսն ամենասեքսուալ տղամարդիկ Է ճանաչել Թոմ Քրուզին (1990 թ.), Պատրիկ Սուեյզիին (1991 թ.), Նիկա Նոլթիին (1992 թ.), Բրեդ Փիթին (1995 թ.), Դենզել Վաշինգտոնին (1996 թ.), Ջորջ Քլունիին (1997 թ.), Հարիսոն Ֆորդին (1998 թ.) եւ Ռիչարդ Գիրին (1999 թ.): 2000-ական թվականներին կրկին սեքսուալության իդեալ Է ճանաչվել Բրեդ Փիթը. տղամարդկային գեղեցկության եւ բրուտալության Էտալոնների թվում Էին Փիրս Բրոսնանը, Բեն Աֆլեքը, Ջոննի Դեփը. Ջուդ Լոուն, Մեթյու Մաքքոնահին, Ջորջ Քլունին, Մեթ Դեյմոնը, Հյու Ջեքմանը եւ Ռայան Ռեյնոլդսը:
Վերջին յոթ տարվա ընթացքում ամենասեքսուալներն են ճանաչվել Բրեդլի Քուփերը, Չենինգ Թաթումը, Ադամ Լեւինը, Քրիս Հեմսվորթը, Դեւիդ Բեքհեմը եւ Դուեյն Ջոնսոնը: Լրագրողներին People հանդեսի շապիկներն ուսումնասիրելու են դրդել 2017 թվականին People Magazine-ի խմբագրության կատարած ընտրությանն առնչվող հարցերը: Հանդեսն ամենասեքսուալ տղամարդ Է ճանաչել ամերիկացի քանթրի-երգիչ Բլեյք Շելթոնին, որը քիչ Է հայտնի համաշխարհային լսարանին:
Նման ընտրությունը զայրացրել Է հրատարակության ընթերցողներին: Նրանք վրդովվել են այն բանից, որ People-ը պաշտպանել Է մի երգչի, որը համակրանք Է տածում ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի նկատմամբ, ինչպես նաեւ մարդատյաց ու ռասիստական թվիթներ Է հրապարակել:

Показана эволюция самых сексуальных людей за последние 27 лет
Развлекательный портал Bored Panda проанализировал, как за последние 27 лет менялся эталон сексуального мужчины. Журналисты изучили обложки журнала People, который ежегодно представляет читателям «самого сексуального мужчину года», сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
В 1990-х самыми сексуальными мужчинами журнал называл Тома Круза (1990), Патрика Суэйзи (1991), Ника Нолти (1992), Брэда Питта (1995), Дензела Вашингтона (1996), Джоржда Клуни (1997), Харрисона Форда (1998) и Ричарда Гира (1999).
В 2000-м идеалом сексуальности вновь признали Брэда Питта, среди эталонов мужской красоты и брутальности были Пирс Броснан, Бен Аффлек, Джонни Депп, Джуд Лоу, Мэтью Макконахи, Джордж Клуни, Мэтт Дэймон, Хью Джекман и Райан Рейнольдс.
За последние семь лет самыми сексуальными были названы Брэдли Купер, Ченнинг Татум, Адам Левин, Крис Хемсворт, Дэвид Бекхэм и Дуэйн Джонсон.
К изучению обложек People журналистов подтолкнули вопросы к выбору редакции People Magazine в 2017 году. Журнал назвал самым сексуальным мужчиной американского кантри-певца Блэйка Шелтона, малоизвестного мировой аудитории. Выбор вызвал недоумение у читателей издания. Они возмутились тем, что People поддержал певца, испытывающего симпатию к президенту США Дональду Трампу, а также публиковавшего гомофобные и расистские твиты.