Նալբանդյանը հանդիպել է Իռլանդիայի արտաքին գործերի և առևտրի նախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Բրյուսելում նոյեմբերի 24-ին հանդիպեց Իռլանդիայի արտաքին գործերի և առևտրի նախարար Սայմոն Քովենին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Արտգործնախարարները մտքեր փոխանակեցին հայ-իռլանդական հարաբերություններն առավել սերտացնելու հնարավոր ուղիների շուրջ:
Զրուցակիցները երկուստեք ընդգծեցին երկկողմ քաղաքական երկխոսության ակտիվացման, առևտրատնտեսական համագործակցության խորացման կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում արծարծվեցին իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանը, միջխորհրդարանական կապերի աշխուժացմանը, երկկողմ փոխայցելությունների կազմակերպմանը, միջազգային կառույցներում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձան Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին, մտքեր փոխանակվեցին Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շուրջ:

FM Nalbandian meets with Minister for Foreign Affairs and Trade of Ireland
YEREVAN, NOVEMBER 24, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian, who is in Brussels as part of the delegation headed by the President of the Republic of Armenia, met with Simon Coveney, Minister for Foreign Affairs and Trade of Ireland on November 24.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the MFA Armenia, the Foreign Ministers exchanged views on possible ways to further strengthen the Armenian-Irish relations.
The interlocutors emphasized the importance of intensifying bilateral political dialogue and deepening trade and economic cooperation.
At the meeting, issues related to the expansion of the legal framework, intensification of inter-parliamentary contacts, organization of bilateral visits, cooperation within the international structures were touched upon.
The interlocutors touched upon Armenia-EU relations, exchanged views on the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement.