Իլոն Մասկը կանխագուշակել Է մարդկության ոչնչացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ձեռնարկատեր Իլոն Մասկը հայտարարել Է, որ արհեստական ինտելեկտը (ԱԻ) ի վերջո կոչնչացնի մարդկությանը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Futurism հրատարակությունը:
Մասկի խոսքով՝ արհեստական ինտելեկտն ավելի անվտանգ դարձնելու բոլոր փորձերն ունեն հաջողության հասնելու 5-ից մինչեւ 10 տոկոս շանս: Մասկը վստահ Է, որ ԱԻ-ն կարող Է ավելի վտանգավոր լինել, քան միջուկային զենքը:
2016 թվականին նա ասել Է, որ մարդկությունը չի կարողանա շահել ԱԻ-ի հետ ճակատամարտը եւ անչափ հետ կընկնի զարգացման մեջ: «Գերինտելեկտի հետ կապված իրադրությունը մեղմացնում Է սոսկ այն, որ մենք այնքան հետամնաց կլինենք, որ մեքենաների համար կդառնանք ընտանի կենդանիների պես մի բան»,-հավելել Է Իլոն Մասկը:

Маск предрек уничтожение человечества
Предприниматель Илон Маск заявил, что искусственный интеллект (ИИ) в конечном итоге уничтожит человечество. Как передает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этом сообщает издание Futurism.
По словам Маска, всякие попытки сделать искусственный интеллект безопаснее имеют от пяти до десяти процентов шанса на успех. Маск уверен, что ИИ потенциально может быть более опасным, чем ядерное оружие.
В 2016 году он сказал, что человечество не сможет выиграть битву с ИИ и останется далеко позади в развитии. «Смягчает ситуацию со сверхинтеллектом лишь то, что мы будем настолько отсталыми, что станем чем-то вроде домашних животных для машин», — добавил Маск.