Վանաձորում սպանության մեջ կասկածվող 24-ամյա երիտասարդը ձերբակալվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության Տարոնի բաժնում հիվանդանոցից հաղորդում է ստացվել, որ իրենց մոտ է տեղափոխվել 1984 թվականին ծնված Վոլոդյա Քոչինյանի դիակը` որովայնի կտրած-ծակած վնասվածքով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից, դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասով:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Վանաձորի Վարդանանց փողոցում գտնվող գործարանի մոտ Վ. Քոչինյանի հետ վիճաբանել, ապա նրան դանակահարել և սպանել է 1993 թվականին ծնված Սերիկ Կ.-ն:
Բացատրական աշխատանքների շնորհիվ Սերիկ Կ.-ն ինքնակամ ներկայացել է ոստիկանության Տարոնի բաժին: Նա ձերբակալվել է:

В Ванадзоре задержан подозреваемый в убийстве
В Таронском отделении полиции было получено сообщение из больницы о том, что к ним доставлен труп Володи Кочиняна, 1984 г.р., с колото-резаной раной брюшной полости.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении, по факту было возбуждено уголовное дело по ст. 104 УК Армении. В результате проведенных оперативных мероприятий удалось выяснить, что около завода по улце Вардананц в Ванадзоре произошла ссора между покойным и Сериком К., 1993 г.р., который ударил его ножом и убил. Благодаря проведенной разъяснительной работе, Серик К. добровольно явился с повинной в отделение полиции. Он задержан, ведется расследование.