«Թագավորական ընտանիքի անդամները» սերիալի ռեժիսորը հեռացվել Է սեռական ոտնձգությունների պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի ռեժիսոր եւ սցենարիստ Մարկ Շվաբը «Թագավորական ընտանիքի անդամները» հեռուստասերիալի նկարահանումներից հեռացվել Է սեռական ոտնձգությունների մեջ մեղադրանքների կապակցությամբ: Այդ որոշման մասին ասված Է E! հեռուստաալիքի եւ Lionsgate կինոստուդիայի համատեղ հայտարարության մեջ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«E!-ն եւ Lionsgate հեռուստատեսությունը չափազանց լրջորեն են վերաբերվում սեռական ոտնձգությունների հետ կապված մեղադրանքներին, դրանք մանրակրկիտ ու անկախ հետաքննում են, ինչպես նաեւ համապատասխան գործողություններ են ձեռնարկում: Lionsgate-ն Մարկ Շվաբին հեռացրել Է «Թագավորական ընտանիքի անդամները» սերիալի նկարահանումներից, առայժմ մենք շարունակում ենք մեր հետաքննությունը»,-նշվում Է նոյեմբերի 15-ին տարածված հաղորդագրության մեջ:
Նրանք հանդիսատեսներին հավաստիացրել են, որ այդ որոշումը չի ազդի հեռուստասերիալի հերթական, չորրորդ եթերաշրջանի Էկրան բարձրանալու ժամկետների վրա: Այն կցուցադրվի 2018 թվականի ընթացքում:
Ռեժիսորի նկատմամբ մեղադրանքներն առաջադրել Է «Ծառի թումբը» (2003-2012 թթ.) հեռուստասերիալի սցենարիստ Օդրի Ուոշոփը: Նա պատմել Է, որ Շվաբը նկարահանումների ժամանակ ազատություն Էր տալիս ձեռքերին, անպարկեշտ արտահայտություններ Էր անում եւ սովորություն ուներ նկարահանման խմբի անդամներին ցույց տալ այն կանանց մերկ լուսանկարները, որոնց հետ ինտիմ կապի մեջ Է եղել: Սցենարիստի խոսքով՝ ոտնձգությունների են ենթարկվել իր համահեղինակը եւ այլ կանայք, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Режиссер сериала "Члены королевской семьи" отстранен из-за обвинений в домогательствах
Американский режиссер и сценарист Марк Шваб отстранен от съемок телесериала "Члены королевской семьи" (The Royals) в связи с обвинениями в сексуальных домогательствах. Как передает Арменпресс, об этом решении говорится в совместном заявлении телеканала E! и киностудии Lionsgate.
"E! и телевидение Lionsgate крайне серьезно относятся к обвинениям в сексуальных домогательствах, расследуют их досконально и независимо, а также предпринимают должные действия. Lionsgate отстранила Марка Шваба от съемок "Членов королевской семьи", пока мы продолжаем свое разбирательство", - отмечается в распространенном в среду сообщении.
Они заверили зрителей, что данное решение не отразится на сроках выхода на экран очередного, четвертого сезона телесериала. Он будет показан в течение 2018 года.
Обвинения в отношении режиссера выдвинула сценарист телесериала "Холм одного дерева" (One Tree Hill, 2003 - 2012) Одри Уошоп. Она утверждала, что Шваб во время съемок распускал руки, позволял себе неприличные выражения и имел обыкновение демонстрировать членам съемочной бригады фотографии обнаженных женщин, с которыми состоял в интимной связи. По словам сценариста, домогательствам подвергались ее соавтор и другие женщины.