Սինգապուրի մետրոյում ավելի քան 20 մարդ Է տուժել գնացքների բախումից
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սինգապուրի մետրոյում ավելի քան 20 մարդ Է տուժել գնացքների բախումից: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նոյեմբերի 15-ին հայտնել Է Channel News Asia հեռուստաալիքը:
Նրա տվյալներով՝ գնացքներից մեկը բախվել Է կանգնած շարժակազմին: Ընդամենը միջադեպի հետեւանքով 23 մարդ Է տուժել:
«Սինգապուրի քաղաքացիական պաշտպանության ծառայությունը իրազեկված Է Joo Koon կայարանի մերձակայքում տեղական ժամանակով ժամը 08.33-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 02:33-ին) տեղի ունեցած միջադեպի մասին: Ծառայությունն զբաղվում Է տուժած ուղեւորներով, 23 մարդ հոսպիտալացված Է: Նրանց մեծամասնությունն աննշան վնասվածքներ Է ստացել»,- ասված Է Twitter-ի միկրոբլոգում ծառայության զետեղած հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես հայտնել Է Սինգապուրի մետրոպոլիտենը, վթարը տեղի Է ունեցել «սխալի» պատճառով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В метро Сингапура при столкновении поездов пострадали более 20 человек
Более 20 человек пострадали при столкновении двух поездов в метро Сингапура. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщает в среду телеканал Channel News Asia.
По данным телеканала, один из поездов врезался в стоящий состав. Всего в результате инцидента пострадали 23 человека.
"Служба гражданской защиты Сингапура (SCDF) осведомлена об инциденте рядом со станцией Joo Koon в 08.33 по местному времени (03.33 мск). SCDF занимается пострадавшими пассажирами, 23 человека были госпитализированы. Большинство из них имеют незначительные травмы", — говорится в сообщении службы в микроблоге в Twitter.