ԿԳ նախարար Մկրտչյանն ուսանողների հետ կխոսի տարկետման խնդրի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանն ուսանողների հետ կքննարկի զինվորական ծառայությունից տարկետման իրավունքի սահմանափակման խնդիրները: Նախարարի և ուսանողների հանդիպումը կմեկնարկի րոպեներ անց:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության դիմաց ակցիա անցկացնող ուսանողներին առաջարկվեց 10 հոգանոց խումբ կազմել և բարձրանալ նախարարի հետ հանդիպման:
Ուսանողները քննարկեցին առաջարկը և ընդունեցին այն: Այս պահին ուսանողները նախարարության նիստերի դահլիճում են, նրանք սպասում են նախարարի հետ հանդիպմանը: Հանդիպմանը կմասնակցեն 10 ուսանող և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ:

Министр образования Левон Мкртчян побеседует со студентами о проблеме отсрочек
Министр образования Левон Мкртчян побеседует со студентами о проблеме ограничения права отсрочек с военной службы. Встреча министра со студентами начнется через пару минут.
Как передает «Арменпресс», студентам, проводящим акцию протеста перед зданием МОН, было предложено создать группу представителей в составе 10 человек и пройти к министру.
Студенты обсудили это предложение и приняли его. В данный момент они находятся в актловом зале МОН и ожидают встречи с министром. Во встрече примут участие 10 студентов и представители СМИ.