Հայտարարվել են աշխարհի լավագույն դիջեյները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: DJ Mag հանդեսը կազմել Է աշխարհի լավագույն դիջեյների ամենամյա վարկանիշը: Հրատարակության կայքում հրապարակված ցուցակում տեղ Է գտել հարյուր երաժիշտ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Վարկանիշի առաջատարն Է դարձել 21-ամյա հոլանդացի Մարտին Հարիքսը: Այդ դիրքը նա զբաղեցնում Է երկրորդ տարին անընդմեջ: 2016 թվականին երաժիշտը դարձել Էր DJ Mag-ի վարկանիշում հայտնված ամենաերիտասարդ դիջեյը:
Երկրորդ տեղում Dimitri Vegas & Like Mike բելգիական դուետն Է, երրորդ հորիզոնականում՝ նիդեռլանդացի դիժեյ Արմին վան Բյուրենը, որն ավելի վաղ եղել Է DJ Mag-ի ցուցակի առաջատարը:
Առաջին տասնյակում տեղ են գտել նաեւ դիջեյներ Hardwell-ը, Tiսsto-ն, The Chainsmokers դուետը, Դեւիդ Գետտան, Աֆրոջեկը, Սթիվ Աոկին եւ ամերիկացի Marshmello-ն: Ցուցակը կազմվել Է ընթերցողների քվեարկության հիման վրա:

Названы лучшие диджеи мира
Журнал DJ Mag составил ежегодный рейтинг лучших диджеев мира. В список, опубликованный на сайте издания, вошли 100 музыкантов, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Лидером стал 21-летний голландец Мартин Гаррикс. Эту позицию он занимает второй год подряд. В 2016-м музыкант стал самым молодым диджеем, попавшим в рейтинг DJ Mag.
На втором месте оказался бельгийский дуэт Dimitri Vegas & Like Mike. На третьей строчке — нидерландский диджей Армин ван Бюрен, ранее пять раз лидировавший в списке DJ Mag.
В первую десятку также вошли диджеи Hardwell (Роберт ван де Корпут), Tiësto (Тейс Вервест), дуэт The Chainsmokers, Дэвид Гетта, Афроджек (Ник ван де Валл), Стив Аоки и американец Marshmello (Крис Комсток). Список формировался на основе голосования читателей.
В августе журнал Forbes составил рейтинг самых высокооплачиваемых диджеев 2017 года. Первое место занял шотландец Келвин Харрис, заработавший 48,5 миллионов долларов.