Դանակով զինված տղամարդը «Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանի գրասենյակում հարձակվել Է հաղորդավարի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դանակով զինված տղամարդը հոկտեմբերի 23-ին Մոսկվայի Նոր Արբատում ներխուժել Է «Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանի գրասենյակ: Հարձակման հետեւանքով վիրավորվել Է հաղորդավարուհի Տատյանա Ֆելգենգաուերը:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է ռադիոկայանի կայքում: «Ռադիոկայան ներխուժած տղամարդը դանակով հարվածել Է ռադիոկայանի հաղորդավարուհի Տատյանա Ֆելգենգաուերի պարանոցին: Պահապանները բռնել են նրան եւ հանձնել ոստիկանությանը:
Բժիշկների խոսքով՝ Տատյանայի կյանքին վտանգ չի սպառնում: Այդուհանդերձ, նա հոսպիտալացված Է»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ: Իրավապահ մարմիններում ՏԱՍՍ-ին հաստատել են «Էխո Մոսկվի» գրասենյակի վրա հարձակման մասին տեղեկատվությունը: «Անհայտ անձը վերք Է հասցրել լրագրողուհու պարանոցին: Նրան բռնել են եւ այժմ հարցաքննում են: Հանցագործության դրդապատճառները պարզվում են»,-ասել Է աղբյուրը:

Неизвестный напал с ножом на ведущую в офисе радиостанции "Эхо Москвы"
Вооруженный ножом мужчина ворвался в понедельник в офис радиостанции "Эхо Москвы" на Новом Арбате в Москве.
В результате нападения ранена ведущая Татьяна Фельгенгауэр, сообщается на сайте "Эха".
"Ворвавшийся на радиостанцию мужчина ударил ножом в горло ведущую радиостанции Татьяну Фельгенгауэр. Он задержан охраной и передан полиции. По словом врачей, угрозы для жизни Татьяны нет. Однако ей поставлен катетер и она госпитализирована", - говорится в сообщении, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
В правоохранительных органах ТАСС подтвердили информацию о нападении на редакцию "Эхо Москвы". "Неизвестный ранил в шею журналистку. Его задержали и сейчас допрашивают. Мотивы преступления устанавливаются", - сказал источник.