Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը Երևանում կկայանա հոկտեմբերի 24- 25-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2017 թվականի հոկտեմբերի 24-25-ին Երևանում կայանալիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի անցկացման կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը որոշում է ստորագրել: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, նիստի կազմակերպչական աշխատանքների պատշաճ մակարդակով կատարումը, նիստի ծրագրի նախապատրաստումը և դրանով նախատեսված միջոցառումների իրականացումն ապահովելու նպատակով տարբեր գերատեսրությունների ղեկավարների տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ:
Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան են ժամանելու Ռուսաստանի, Ղազախստանի, Բելառուսի և Ղրղզստանի կառավարությունների ղեկավարները, ինչպես նաև Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:

Eurasian Intergovernmental Council meeting to be held in Yerevan on October 24-25
YEREVAN, OCTOBER 19, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan has signed a decision on holding Eurasian Intergovernmental Council meeting in Yerevan on October 24-25. ARMENPRESS reports heads of different state agencies have been given relevant instructions for the proper organization of the session.
The Heads of Executives of Russia, Kazakhstan, Belarus, Kirgizstan, as well as Board Chairman of the Eurasian Economic Commission Tigran Sargsyan will arrive in Armenia to participate in the Eurasian Intergovernmental Council meeting.