Երևանի քաղաքապետարանը կհյուրընկալի «Սմարթ Երևան Հեքըթոն» ծրագրավորման և նախագծային մրցույթ-միջոցառումը
Երևանի քաղաքապետարանը կհյուրընկալի «Սմարթ Երևան Հեքըթոն» ծրագրավորման և
նախագծային մրցույթ-միջոցառումը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ընթացքում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը «Երևան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ-ին, Զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչությանը,  ինչպես նաև «Խելացի Երևան» հանձնաժողովին հանձնարարել է նախապատրաստվել հոկտեմբերի 21-22-ը Երևանի քաղաքապետարանում կայանալիք «Սմարթ Երևան Հեքըթոն»  ծրագրավորման և նախագծային մրցույթ- միջոցառմանը, որի շրջանակում Երևանի երիտասարդ ծրագրավորողները 24 ժամվա ընթացքում քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտների  վերաբերյալ  կազմելու են ծրագրավորման նախագծեր, որոնք կնպաստեն քաղաքային տնտեսության մեջ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառմանը, զարգացմանն ու բարելավմանը:   Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

В мэрии Еревана пройдет конкурс-мероприятие программирования и проектирования «Smart Yerevan Hackathon»
В мэрии Еревана пройдет конкурс-мероприятие программирования и проектирования
«Smart Yerevan Hackathon»
В ходе очередного рабочего совещания мэр Еревана Тарон Маргарян поручил ЗАО «Центр технологий управления города Ереван», управлению программ развития и инвестиций аппарата мэрии и комиссии «Умный Ереван» подготовиться к конкурсу программирования и проектирования «Smart Yerevan Hackathon», который пройдет в мэрии Еревана с 21-го по 22-е октября.
Как сообщили Арменпресс в Управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана, в рамках «Smart Yerevan Hackathon» молодые программисты за 24 часа составят программные проекты относительно разных сфер городского хозяйства, которые будут способствовать применению, развитию и совершенствованию информационных технологий в сфере городского хозяйства.