ՀՀ փոխվարչապետ Վաչե Գաբրիելյանը հանդիպել է  ԱՄՆ Կալիֆոռնիայի նահանգապետ Ջերի Բրաունի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍՀայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը հոյտեմբերի 16-ին ԱՄՆ Սան Ֆրանցիսկո քաղաքում հանդիպում է ունեցել Կալիֆոռնիայի նահանգապետ Ջերի Բրաունի հետ:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ներդրումների, վերականգնվող էներգիայի, ինչպես նաև կրթության և գիտության ոլորտներում երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների խորացման հնարավորությունների վերաբերյալ մի շարք հարցեր:
Կողմերը համաձայնել են սկսել Հայաստանի Հանրապետության և Կալիֆոռնիա նահանգի միջև համագործակցության վերաբերյալ շրջանակային համաձայնագրի կնքման գործընթացը:
Նահանգապետ Ջերրի Բրաունը ողջունել է Հայաստանի Հանրապետության  Արարատի, Կոտայքի և Շիրակի մարզերի կողմից Գլոբալ կլիմայական փոփոխությունների կառավարման փոխըմբռնման հուշագրին միանալու հանգամանքը, որն ուղղված է պայքարելու կլիմայական փոփոխությունների դեմ:
Հայաստանի երեք մարզերի համալրման արդյունքում Գլոբալ կլիմայական փոփոխությունների կառավարման փոխըմբռնման հուշագիրը ստորագրող կողմերի թիվը 190 է դարձել:

YEREVAN, OCTOBER 17, ARMENPRESS. Vache Gabrielyan – Vice Prime Minister of Armenia, Minister of International Economic Integration and Reforms, met with Governor of California Jerry Brown in the US city of San Francisco on October 16, press service of the government told Armenpress.
During the meeting a number of issues relating to the opportunities to deepen the bilateral commercial ties in investments, renewable energy, as well as education and science spheres were discussed.
The sides agreed to launch the process of signing a framework agreement on cooperation between Armenia and California.
Governor Jerry Brown welcomed joining of Armenia’s Ararat, Kotayk and Shirak provinces to the Global Climate Change Management Memorandum of Understanding.