ՀՀ ԱԻՆ-ը փոթորիկ է կանխատեսում ՀՀ երեք մարզերում
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 16-ին առանձին շրջաններում՝ հատկապես Լոռիում, Տավուշում և Գեղարքունիքում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 25-30 մ/վ արագությամբ, ինրի հետևանքով կարող են վնասվել ծառեր և շենքերի տանիքներ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ քաղաքացիներին կոչ անելով պահպանել զգուշություն և հնարավորինս քիչ գտնվել դրսում:
Հայաստանի տարածքում հոկտեմբերի 16-ին շրջանների զգալի մասում, հոկտեմբերի 17-ի գիշերը՝ Սյունիքում և Արցախում, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 25-30 մ/վ արագությամբ, հոկտեմբերի 17-ի ցերեկը, 18-20-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին կյինի արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 16-ի ցերեկը և 17-ի գիշերը կնվազի 4-6 աստիճանով, 18-20-ը նույնքան կբարձրանա:
Երևան քաղաքում հոկտեմբերի 16-ին՝ կեսօրից հետո, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 17-20-ն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Синоптики МЧС РА  прогнозируют ураган в  3 областях РА
16 октября В Лори, Тавуше и Гегаркунике ожидается усиление  ветра до ураганной  силы - 25-30  м/с, в результате  чего могут быть повреждены деревья, крыши домов.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА, гражданам рекомендуется проявлять осторожность и как  можно меньше быть вне  дома.
16 октября на значительной  территории  Армении, а 17 октября  ночью – в Сюнике  и Арцахе ожидается  дождь и гроза, в отдельных районах усиление  ветра до ураганного –  25-30  м/с.  17 октября   днем и 18-20 октября погода ожидается без осадков.
Ветер западный, скорость 3-8 м/с.
16 октября днем и 17 октября ночью понизится на 4-6  градуса, а 18-20 октября на столько же повысится.
В  Ереване  16 октября после  полудня ожидается дождь и гроза, 17-20 октября погода ожидается без осадков.