ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Իրան
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի հրավերով հոկտեմբերի 9-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի ԻԻՀ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հայաստանի կառավարության ղեկավարը Թեհրանում հանդիպումներ կունենա ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի, նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի, Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Կարեն Կարապետյանն այցելելու է նաև «Արարատ» մարզական ակումբ, որտեղ նախատեսված է նրա հանդիպումը տեղի հայ համայնքի, այդ թվում՝ գործարար հատվածի ներկայացուցիչների հետ:

Премьер-министр РА Карен Карапетян посетит Иран с официальным визитом
По приглашению первого вице-президента ИРИ ЭсхадаДжахангири премьер-министр РА  Карен Карапетян 9 октября  посетит Иран с официальным двухдневным визитом.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   аппарата правительства РА, премьер Карапетян проведет встречи с президентом ИРИ Хасаном Роухани, первым вице-президентом ИРИ ЭсхадомДжахангири и главой  Меджлиса Али Лариджани.
Премьер-министр РА  Карен Карапетян посетит также спортивный  клуб «Арарат», где  состоится встреча с местной  армянской  общиной, в том числе и с бизнес сектором.