Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Էնդրյու Շեֆերին (ԱՄՆ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու հնարավորությունները, այդ թվում ՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպման կազմակերպման վերաբերյալ հարցերը, անդրադարձել ղարաբաղյան հակամարտության գոտում իրավիճակին:
Հանդիպման մասնակիցները կարևորել են հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված հանձնառություններին կողմերի հավատարմությունը:

YEREVAN, OCTOBER 6, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan held a meeting October 6 with OSCE Minsk Group Igor Popov (Russia), Andrew Schofer (USA), Stephane Visconti (France) and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk, the President’s Office told ARMENPRESS.
The sides discussed the possibilities of advancing the peaceful settlement process of the NK conflict, including issues relating to the organization of a meeting of the Armenian and Azerbaijani presidents, and touched upon the situation in the conflict zone.
The participants of the meeting attached importance to the sides’ adherence to commitments aimed at the peaceful settlement of the conflict.