ԱԺ քառօրյա. կառավարության անդամները կպատասխանեն պատգամավորների հարցերին. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովում մեկնարկել է խորհրդարանական հերթական քառօրյայի երկրորդ նիստը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, գրանցվել է 86 պատգամավոր: Նիստի մեկնարկին նախ քվեարկության կդրվեն սեպտեմբերի 3-ի նիստի ընթացքում քննարկված հարցերը:
Հոկտեմբերի 3-ի նիստում խորհրդարանը քննարկել է կառավարության ներկայացրած մի շարք օրենսդրական նախաձեռնություններ: Արտահերթ ռեժիմով քննարկվել է նաև Հայաստանը Եվրասիական տնտեսական միության կազմից դուրս բերելու «Ելք» խմբակցության  հայտարարության նախագծի վերաբերյալ Ազգային ժողովին եզրակացություն տալու համար Ազգային ժողովի ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու հարցը, որը կրկին ներկայացրել է «Ելք» խմբակցությունը:
Ժամը 16:30-ից խորհրդարան կժամանեն կառավարության անդամները, ովքեր կպատասխանեն պատգամավորների հարցերին:

Парламентская четырехдневка: члены правительства ответят на вопросы депутатов
В Национальном собрании началось второе заседание очередной четырехдневки . Как сообщает «Арменпресс», зарегистрировались 86 депутатов.
Заседание начнется с голосования по вопросам, которые обсуждались на заседании 3 сентября. На заседании 3 октября парламент обсудил ряд законодательных инициатив, представленных правительством.
Во внеочередном режиме был обсужден также вопрос создания временной комиссии по обсуждению предложения фракции “Елк” о выходе Армении из ЕАЭС. В 16:30 в НС приедут члены правительства, которые будут отвечать на вопросы депутатов.