ՎԶԵԲ-ը փակում է ՌԴ-ում գործող գրասենյակների մեծ մասը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը 2018 թվականին Ռուսաստանում գործող իր 7 ներկայացուցչությունից 5-ը կփակի: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այդ մասին հայտարարել է Արևելյան Եվրոպայի և Կովկասի երկրներում ՎԶԵԲ ավագ խորհրդական Անտոն Ուսովը:
«Քանի որ 2014 թվականի ամռանից բանկը Ռուսաստանում ակտիվ ներդրումներ չի իրականացնում՝ որոշվել է փակել մի շարք գրասենյակներ»,- ասել է նա:
Մասնավորապես, կփակվեն ՎԶԵԲ-ի՝ Եկատերինբուրգում, Ռոստովում, Վլադիվոստոկում և Սամարայում գործող գրասենյակները:

ЕБРР закроет в 2018 году пять из семи представительств в России
Европейский банк реконструкции и развития (ЕБРР) закроет в 2018 году пять из семи своих представительств в России. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщил старший советник ЕБРР в странах Восточной Европы и Кавказа Антон Усов.
"Поскольку банк не осуществляет активных инвестиций в России с лета 2014 года, было принято решение, что ряд офисов будут закрыты", - сказал он.
"Офисы в Екатеринбурге, Красноярске, Ростове-на-Дону, Владивостоке и Самаре будут в какой-то момент в 2018 году в разные даты закрыты", - пояснил Усов.