Աղվան Հովսեփյանը հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի և Բելառուսի քննչական կոմիտեների նախագահների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 22-ին Մոսկվայում մասնակցել է ՌԴ քննչական կոմիտեի ստեղծման 10-ամյակին և Ռուսաստանում ընդհանրապես քննչական մարմինների կազմավորման 300-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Աշխատանքային այցի ընթացքում Ա.Հովսեփյանն առանձնազրույցներ է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինի և Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Իվան Նոսկևիչի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող միջգերատեսչական համագործակցության արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ՝ կարևորելով քրեական գործերով սերտ համագործակցությունն ու իրավական օգնության ցուցաբերումը։
Բացի այդ, քննարկվել են երեք երկրների՝ Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և Բելառուսի Հանրապետության քննչական կոմիտեների 2017 թվականի հոկտեմբերին Երևանում նախատեսված համատեղ կոլեգիայի նիստի կազմակերպմանը և օրակարգին վերաբերող հարցեր:

Глава СК Армении Агван Овсепян провел встречи с председателями СК РФ и Беларуси
Возглавляемая председателем Следственного комитета Республики Армения Агваном Овсепяном делегация 22-го сентября в Москве приняла участие в торжественных мероприятиях, посвященных 10-летию со дня организации Следственного комитета РФ и 300-летию создания в России системы  следственных органов.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе СК Армении, в ходе рабочего визита А.Овсепян провел переговоры с председателем Следственного комитета РФ Александром Бастрыкиным и председателем Следственного комитета Беларуси Иваном Носкевичем в формате тет-а-тет, в ходе которых обсуждались широкой круг представляющих обоюдный интерес вопросов, касающихся повышения эффективности межведомственного сотрудничества. Собеседники придали важность тесному сотрудничеству и оказанию правой помощи по уголовным делам.
Помимо этого, обсуждались вопросы, касающиеся организации и повестки предстоящего в октябре 2017 года в Ереване совместного заседания коллегий Следственных комитетов трех стран - Республики Армения, Российской Федерации и Республики Беларусь.