Սիրիայի ԱԳ նախարարը Նալբանդյանին է ներկայացրել ահաբեկչական խմբավորումների դեմ իրականացվող պայքարը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նյու Յորքում աշխատանքային այցով գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպեց Սիրիայի արտգործնախարար Վալիդ ալ-Մուալլեմի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Էդվարդ Նալբանդյանը նշեց, որ Հայաստանը ուշադրությամբ հետևում է Սիրիայում և տարածաշրջանում ծավալվող զարգացումներին՝ հույս հայտնելով, որ սիրիական ճգնաժամը կունենա շուտափույթ խաղաղ հանգուցալուծում: Նա հավելեց, որ Հայաստանն իր հնարավորությունների սահմաններում օժանդակել է սիրիացի ժողովրդին՝ մարդասիրական օգնություն առաքելով բարեկամ երկիր։
Սիրիայի ԱԳ նախարարը ներկայացրեց Սիրիայում ստեղծված իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ երկրի իշխանությունների կողմից ձեռնարկվող քայլերը, ահաբեկչական խմբավորումների դեմ իրականացվող պայքարը:

Эдвард Налбандян встретился с министром иностранных дел Сирии
22-го сентября находящийся с рабочим визитом в Нью-Йорке министр иностранных дел Эдвард Налбандян встретился с министром иностранных дел Сирии Валидом аль-Муаллемом. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе МИД Армении.
Эдвард Налбандян отметил, что Армения внимательно следит за процессами в Сирии и в регионе, выразив надежду, что сирийский кризис получит скорейшее мирное урегулирование. Он добавил, что Армения, в рамках своих возможностей, поддержала сирийский народ, отправив гуманитарную помощь дружественной стране.
Министр иностранных дел Сирии представил предпринимаемые властями страны шаги по урегулированию ситуации в Сирии и борьбу с террористическими группами.