Հայաստանի կառավարությունն աջակցում է «խելացի» դրամապանակներ արտադրող ընկերության զարգացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի կառավարությունը «խելացի» դրամապանակներ արտադրող «Էրա Թեքնոլոջիս» ընկերությանը թույլատրեց գործունեություն ծավալել «Ալյանս» ազատ տնտեսական գոտում, որն ազատված է կորպորատիվ հարկերից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների փոխնախարար Գարեգին Մելքոնյանը նշեց, որ ընկերությունն իրականացնելու է 2.3 մլն դոլարի ներդրումային ծրագիր՝ ստեղծելով 15 աշխատատեղ, իսկ հետագայում այդ թիվը հասցնելով 50-ի։
«2018 թվականին ընկերությունը նախատեսում է արտահանել 0.5 մլն դոլարի արտադրանք, իսկ հաջորդ տարիներին այդ ծավալը հասցնել 2 մլն դոլարի»,- ասաց փոխնախարարը:
Smart-դրամապանակներն ունեն հեռակառավարվող ազդանշանային համակարգ, գողերին ճանաչելու տեսախցիկ, GPS և այլ սարքեր, եթե դրամապանակը գողանան կամ այն կորցվի:

Armenian government assists development of company engaged in “smart” wallets production
YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS. Armenia’s government permitted ERA Technology Ltd engaged in production of “smart” wallets to carry out activity in Alliance Free Economic Zone which is exempt from corporate taxes, reports Armenpress.
Garegin Melkonyan – deputy minister of economic development and investments, said the company will implement 2.3 million USD investment program by creating 15 new jobs, and later reaching this number to 50.
“In 2018 the company plans to export 0.5 million USD products, and reach the volume to 2 million USD in upcoming years”, the deputy minister said.
The Smart wallets have the following functions: distance alarm, global GPS tracking, thief detection camera.