Հայաստանի կառավարությունն աջակցում է «խելացի» դրամապանակներ արտադրող ընկերության զարգացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի կառավարությունը «խելացի» դրամապանակներ արտադրող «Էրա Թեքնոլոջիս» ընկերությանը թույլատրեց գործունեություն ծավալել «Ալյանս» ազատ տնտեսական գոտում, որն ազատված է կորպորատիվ հարկերից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների փոխնախարար Գարեգին Մելքոնյանը նշեց, որ ընկերությունն իրականացնելու է 2.3 մլն դոլարի ներդրումային ծրագիր՝ ստեղծելով 15 աշխատատեղ, իսկ հետագայում այդ թիվը հասցնելով 50-ի։
«2018 թվականին ընկերությունը նախատեսում է արտահանել 0.5 մլն դոլարի արտադրանք, իսկ հաջորդ տարիներին այդ ծավալը հասցնել 2 մլն դոլարի»,- ասաց փոխնախարարը:
Smart-դրամապանակներն ունեն հեռակառավարվող ազդանշանային համակարգ, գողերին ճանաչելու տեսախցիկ, GPS և այլ սարքեր, եթե դրամապանակը գողանան կամ այն կորցվի:

Правительство Армении будет содействовать развитию компании по производству “умных” кошельков
Правительство Армении разрешило компании “Эра текнолоджис” – производителю “умных” кошельков развернуть деятельность в СЭЗ “Альянс”, свободной от корпоративных налогов. Как передает  «Арменпресс»,  заместитель министра экономразвития и инвестиций Гарегин Мелконян отметил, что компания реализует инвестиционную программу на 2,3 млн долларов, создаст 15 рабочих мест, а в дальнейшем доведет их до 50.
«В 2018 г компания намерена экспортировать продукции на 0,5 млн долларов, доведя затем до 2 млн долларов”, -  сказал замминистра.
Smart-кошельки имеют сигнальную систему, управляемую на расстоянии, камеру опознавания воров, GPS и др. системы на случай их утери или кражи.