Կլաուդիա Շիֆերը կանանց կոշիկի հավաքածու Է թողարկելու
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանացի գերմոդել Կլաուդիա Շիֆերը Aquazzura իտալական մակնիշի հետ համատեղ թողարկելու Է կանանց կոշիկի կապսուլային հավաքածու: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է ընկերության՝ սեպտեմբերի 19-ի մամուլի տեղեկագրում:
Նշվում Է, որ շարքը արտացոլելու Է մոդելի ճաշակն ու կենսաոճը: «Կլաուդիան ոչ միայն աշխարհի ամենանշանավոր կանանցից մեկն Է, նա նաեւ նորաձեւության զարմանալի տեսակետ ունի այս ճյուղում այդքան երկար տարիներ աշխատելուց հետո: Հետաքրքիր Էր նրա հետ աշխատելը»,-պատմել Է Aquazzura-ի կրեատիվ տնօրեն Էդգարդո Օսորիոն:
Կլաուդիա Շիֆերը ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպանն Է Մեծ Բրիտանիայից: Նա տարբեր տարիների համագործակցել Է Versace-ի, Dolce & Gabbana-ի, Chanel-ի, Yves Saint Laurent-ի, Valentino-ի եւ Thierry Mugler-ի հետ: 1990-ական թվականների կեսերին մանեկենուհին դարձել Է աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող մոդելներից մեկը, նրա տարեկան եկամուտը կազմում Էր մոտավորապես 10 մլն դոլար:
Aquazzura ընկերությունը հիմնադրվել Է Իտալիայում. այն մասնագիտանում Է լյուքս դասի կոշիկի ստեղծման բնագավառում: Մակնիշի երկրպագուների թվում են՝ մոդել Օլիվիա Պալերմոն, դերասանուհիներ Ջեսիկա Չեսթեյնը եւ Ամանդա Սեյֆրիդը:

Клаудия Шиффер выпустит капсульную коллекцию обуви
Немецкая супермодель Клаудия Шиффер выпустит капсульную коллекцию женской обуви совместно с итальянской маркой Aquazzura. Об этом говорится в пресс-релизе компании, поступившем в редакцию «Ленты.ру» во вторник, 19 сентября.
Отмечается, что линейка будет отображать вкус и стиль жизни модели. «Клаудия не только одна из самых знаковых женщин в мире, у нее также удивительный взгляд на моду после стольких лет работы в этой отрасли. Было интересно работать вместе», — рассказал креативный директор Aquazzura Эдгардо Осорио.
Клаудия Шиффер является послом доброй воли ЮНИСЕФ от Великобритании. В разные годы она сотрудничала с Versace, Dolce & Gabbana, Chanel, Yves Saint Laurent, Valentino и Thierry Mugler. В середине 1990-х годов маникенщица стала одной из самых высокооплачиваемых моделей в мире, ее годовой доход составлял около 10 миллионов долларов,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Компания Aquazzura основана в Италии, специализируется на создании люксовой обуви. Среди поклонниц марки — модель Оливия Палермо и актрисы Джессика Честейн и Аманда Сейфрид.