Շնորհանդեսի ժամանակ iPhone X-ի վրա չի գործել դեմքի ճանաչման գործառույթը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple-ի նոր արտադրանքի շնորհանդեսի ժամանակ, որը տեղի Է ունեցել սեպտեմբերի 12-ին Քուփերթինոյում, iPhone X-ի վրա չի գործել դեմքի ճանաչման գործառույթը (Face ID): Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է The Verge-ը:
Սարքը ներկայացնում Էր ծրագրային ապահովման մշակման գծով Apple-ի ավագ փոխնախագահ Քրեյգ Ֆեդերիգին: Երբ նա փորձել Է արգելազերծել iPhone-ը, Էկրանին հայտնվել Է թվային նշանաբառ գրելու առաջարկությունը: Ֆեդերիգին անմիջապես վերցրել Է մի այլ սարք, որի հետ արդեն խնդիրներ չեն ծագել:
Ինչպես գրել Է The Verge-ը, շնորհանդեսի ժամանակ թույլ տրված վրիպումը հազիվ թե վկայի Apple-ի նոր սմարթֆոնի համակարգային խնդրի մասին: iPhone-ի՝ մատնադրոշմների սքաներով մոդելները նույնպես թվային կոդ են պահանջում վերաբեռնումից հետո կամ այն դեպքում, երբ սարքը մի քանի ժամ չի օգտագործվել:
Այս գործառույթն ապահովում Է սմարթֆոնի անվտանգությունը եւ չի անհետանում Touch ID-ը Face ID-ով փոխարինելուց, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Во время презентации на iPhone X не сработала функция распознавания лица
Во время презентации новой продукции Apple, прошедшей во вторник в Купертино, на iPhone X не сработала функция распознавания лица (Face ID). Как сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU, об этом пишет The Verge.
Устройство представлял старший вице-президент Apple по разработке программного обеспечения Крейг Федериги. Когда он попытался разблокировать iPhone, на экране появилось предложение ввести цифровой пароль. Федериги тут же взял другое устройство, с которым проблем уже не возникло.
Как пишет The Verge, оплошность, допущенная на презентации, вряд ли свидетельствует о системной проблеме нового смартфона от Apple. Модели iPhone со сканером отпечатка пальцев также запрашивают цифровой код после перезагрузки или в случае, если устройство не использовалось на протяжении нескольких часов. Эта функция обеспечивает безопасность смартфона и не исчезнет со сменой Touch ID на Face ID.