ՀՀ Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռաֆայել Քոթանջյանին՝ ծննդյան 75-րդ տարեդարձի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 9-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, դերասան Ռաֆայել Քոթանջյանին ծննդյան 75-րդ տարեդարձի առթիվ՝ մաղթելով քաջառողջություն, անսպառ ուժ ու եռանդ և նորանոր ձեռքբերումներ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք հայ թատրոնի նշանավոր դեմքերից եք, արվեստագետ, որի հարուստ և բովանդակալից ստեղծագործական կյանքը մեր ազգային մշակույթին նվիրվածության վառ տարեգրություն է:
Ձեր տաղանդի և վարպետության շնորհիվ թատրոնում և կինոյում ստեղծել եք բազում կերպարներ, որոնք իրենց մեջ ներառում են արվեստագետ-մտավորականի աշխարհընկալումն ու գեղագիտական հմայքը, լի են կյանքի ու մարդկանց հանդեպ անսահման սիրով:
Այսօր էլ շարունակելով թատերարվեստին ծառայելու շնորհակալ ուղին՝ Ձեր հարուստ փորձն ու գիտելիքներն եք փոխանցում երիտասարդ արվեստագետներին, հայ թատրոնի և կինոյի ապագա դերասաններին»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESS. Armenia’s President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to People’s Artist of the Republic of Armenia Rafael Kotanjian on his 75th birthday, wishing him robust health, inexhaustible energy and vigor, as well as new achievements, the President’s Office told ARMENPRESS.
“You are one of the prominent figures of the Armenian theater - an artist whose rich and exciting creativity is a striking evidence of devotion to our national culture.
Thanks to your talent and great mastership, you have created numerous theatrical and cinematographic characters, which imply a vision of an intellectual artist and boundless love of life and people.
Today as well, proceeding along the meritorious path of theatrical art, you share your experience and knowledge with young artists, the future actors of the Armenian theater and cinema,” the President’s congratulatory message reads.