ԼՂ շփման գծում պահպանվել է նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական անդորրը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում սեպտեմբերի 3-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում շարունակվել է պահպանվել նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական անդորրը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը, պահպանելով զգոնությունը, շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Relative calm maintained in Artsakh line of contact during past week
YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESS. The Artsakh military said the relative calm which has been established in previous weeks in the Artsakh-Azerbaijan line of contact has been maintained during the past week, i.e. September 3 – 9.
During the abovementioned period, Azerbaijani forces violated the ceasefire using mostly various caliber firearms, firing nearly 2500 rounds at Artsakhi positions.
“The Artsakhi forces remain vigilant and confidently continue their service”, Artsakh’s defense ministry said in a statement.