Apple-ը կարող Է բախվել նոր iPhone-ների մատակարարման դեֆիցիտի. WSJ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple կորպորացիան եւ նրա երկրպագուները կարող են բախվել նոր iPhone-ների մատակարարման դեֆիցիտի, որոնք պետք Է լայն հանրությանը ներկայացվեն արդեն հաջորդ շաբաթ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, սեպտեմբերի 7-ին գրել Է The Wall Street Journal թերթը:
Ճշտվում Է, որ դա կարող Է տեղի ունենալ iPhone-ի նոր մոդելների հավաքման հետ կապված բարդությունների պատճառով, որոնք Apple-ին հարկադրել են մեկ ամսով հետաձգել դրանց արտադրությունը: Apple-ի արտադրական գործընկերը՝ Foxconn ընկերությունը, Չինաստանում գտնվող իր գործարանում մեծացրել Է արտադրական հզորությունները, սակայն, թերթի աղբյուրների խոսքով, դա կարող Է բավարար չլինել: Դա կարող Է հանգեցնել այն բանին, որ iPhone-ի նոր մոդելներ պատվիրած անձինք դրանք կստանան ուշացումով:
Օգոստոսի 31-ին Apple կորպորացիան սկսել Է նորույթների շնորհանդեսի հրավերների առաքումը, որը կկայանա սեպտեմբերի 12-ին: Բացի iPhone 8-ից, մամուլի ասուլիսում, ենթադրաբար կներկայացնեն երկու այլ սմարթֆոններ՝ iPhone 7s-ը եւ 7s Plus-ը: Բացի դրանից, պլանավորվում Է LTE-մոդուլով Apple Watch նոր ժամացույցի, 4K եւ HDR պահիչով Apple TV-ի շնորհանդեսը: Նաեւ հանգամանորեն ներկայացվելու Է iOS 11-ը:

WSJ: Apple может столкнуться с дефицитом поставок новых iPhone
Корпорация Apple и ее поклонники могут столкнуться с дефицитом поставок новых iPhone, которые должны продемонстрировать широкой публике уже на следующей неделе. Как передает Арменпресс, об этом в четверг, 7 сентября, пишет газета The Wall Street Journal.
Уточняется, что это может произойти из-за сложностей при сборки новых моделей iPhone, вынудивших Apple перенести на месяц их производство. Производственный партнер Apple — компания Foxconn нарастила на своем заводе в Китае производственные мощности, однако, по словам источников газеты, этого может оказаться недостаточно.
Это может привести к тому, что заказавшие новые модели iPhone потребители получат их с задержкой.
31 августа корпорация Apple начала рассылку приглашений на презентацию новинок, которая состоится 12 сентября. Кроме iPhone 8, на пресс-конференции, предположительно, представят два других смартфона: iPhone 8 Plus и iPhone Edition. Помимо этого, планируется презентация новых часов Apple Watch с LTE-модулем, Apple TV с поддержкой 4К и HDR, а также более подробный рассказ про iOS 11.