Պուտինը հուսով Է, որ իրեն եւ Թրամփին կհաջողվի փոխզիջումներ գտնել ի շահ աշխարհի ժողովուրդների
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հուսով Է, որ իրեն կհաջովի փոխզիջումներ գտնել Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ՝ ելնելով ՌԴ-ի, ԱՄՆ-ի եւ մյուս երկրների ժողովուրդների շահերից, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
«Թրամփն իր գործունեության մեջ ղեկավարվում Է իր, ես՝ իմ երկրի ազգային շահերով,- նշել Է նա՝ ամփոփելով BRICS-ի գագաթնաժողովի արդյունքները:- Ես մեծ հույս ունեմ, որ մեզ կհաջողվի, ինչպես ասել Է ԱՄՆ-ի գործող նախագահը, ինչ-ինչ փոխզիջումներ գտնել երկկողմ եւ միջազգային խնդրիները լուծելիս, որպեսզի դրանք լուծվեն՝ ելնելով ինչպես ամերիկացի, անպես Էլ ռուսաստանցի ժողովրդի շահերից՝ նկատի ունենալով մեր մեծ պատասխանատվությունը միջազգային անվտանգության համար»:
Լրագրողի այն հարցը, թե Պուտինը հիասփաթվել Է արդյոք Թրամփից, պետության ղեկավարը համարել Է պարզունակ: «ՉԷ որ նա (Թրամփը) իմ հարսնացուն չԷ, ես Էլ նրա ո՛չ հարսնացուն եմ, ո՛չ Էլ փեսացուն, մենք զբաղվում ենք պետական գործունեությամբ»,- պարզաբանել Է նախագահը:

Путин рассчитывает, что ему и Трампу удастся находить компромиссы в интересах народов мира
Президент России Владимир Путин рассчитывает, что ему удастся находить компромиссы с президентом Соединенных Штатов Дональдом Трампом в интересах народов РФ, США и других стран, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Трамп в своей деятельности руководствуется национальными интересами своей страны, я - своей, - отметил он по итогам саммита БРИКС. - Я очень рассчитываю на то, что нам удастся, как говорил действующий президент США, находить какие-то компромиссы при решении двусторонних и международных проблем для того, чтобы они решались в интересах как американского, так и российского народа, и в интересах многих других стран, имея в виду нашу большую ответственность за международную безопасность".
Вопрос журналиста о том, разочаровался ли Путин в Трампе, глава государства назвал наивным. "Он [Трамп] же не невеста мне, я ему тоже не невеста, не жених, мы занимаемся государственной деятельностью", - пояснил президент.