ՌԴ-ի Չելյաբինսկի մարզում սպանվել Է հայազգի ձեռնարկատեր Կամո Հարությունյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Չելյաբինսկի մարզի Մագնիտոգորսկ քաղաքում անհայտ անձը գնդակահարել Է հայազգի գործարար Կամո Հարությունյանին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 30-ին «Լենտա.ռու»-ին հայտնել Է Ռուսաստանի հետաքննչական կոմիտեի տարածաշրջանային քննչական վարչության ներկայացուցիչ Վլադիմիր Շիշկովը:
Նրա խոսքով՝ օգոստոսի 29-ի երեկոյան Շինարարների փողոցի շենքերից մեկի մոտ հայտնաբերվել Է 36-ամյա գործարարի մարմինը՝ հրազենային վերքերով: «Այժմ պարզվում Է կասկածյալի անձը եւ նրա ակտիվ հետախուզում Է ընթանում»,-ասել Է Շիշկովը: Նա հավելել Է, որ քրեական գործ Է հարուցված «Սպանություն» հոդվածով: Ինչպես «Լենտա.ռու»-ին պատմել Է իրավապահ մարմինների մի աղբյուր, օգոստոսի 29-ի ուշ երեկոյան ձեռնարկատեր Կամո Հարությունյանը ավտոմեքենայով մոտեցել Է իր տանը եւ, մեքենայից դուրս գալով, շարժվել դեպի մուտքը: «Այդ պահին նրան Է մոտեցել անհայտ մեկը: Վկաների խոսքով՝ տղամարդկանց միջեւ կարճ վեճ Է տեղի ունեցել: Այնուհետեւ անհայտ անձը հանել Է ատրճանակը եւ կրակ բացել՝ արձակելով առնվազն տասը գնդակ»,-պատմել Է «Լենտա.ռու»-ի զրուցակիցը:
Ստացած վերքերից Հարությունյանը մահացել Է պատահարի վայրում, իսկ անհայտ անձը հեռացել Է հանցագործության վայրից: Ըստ հիմնական վարկածի, սպանության պատճառ Է դարձել բիզնեսի հետ կապված կոնֆլիկտը. զոհը եւ մարդասպանը ավելի վաղ ծանոթներ են եղել: Սակայն ստուգվում են հնարավոր այլ դրդապատճառներ, ճշտել Է «Լենտա.ռու»-ի աղբյուրը:

В Челябинской области расстреляли предпринимателя
В городе Магнитогорск Челябинской области неизвестный расстрелял предпринимателя. Как передает Арменпресс, об этом в среду, 30 августа, «Ленте.ру» сообщил официальный представитель регионального следственного управления СКР Владимир Шишков.
По его словам, накануне вечером около одного из домов по улице Строителей обнаружили тело 36-летнего бизнесмена с огнестрельными ранениями. «Сейчас устанавливается личность подозреваемого и идет его активный розыск», — сказал Шишков. Он добавил, что возбуждено уголовное дело по статье «Убийство».
Как сообщил «Ленте.ру» источник в правоохранительных органах, поздно вечером 29 августа предприниматель Камо Арутюнян подъехал к своему дому и направился к подъезду. «В этот момент к нему подошел неизвестный. По словам свидетелей между мужчинами состоялся короткий разговор на повышенных тонах. Затем неизвестный достал пистолет и открыл огонь, выпустив не менее 10 пуль», — рассказал собеседник «Ленты.ру».
От полученных ранений Арутюнян скончался на месте происшествия, а неизвестный скрылся. По основной версии, причиной убийства стал конфликт из-за бизнеса: жертва и убийца были ранее знакомы. Однако проверяются и другие возможные мотивы, уточнил источник «Ленты.ру».