Առնվազն ութ մարդ Է տուժել Իրանում տեղի ունեցած երկրաշարժից
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն ութ մարդ Է տուժել օգոստոսի 28-ին Իրանի հյուսիս-արեւմուտքում տեղի ունեցած 4,9 մագնիտուդով երկրաշարժից: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է IRNA գործակալությունը՝ հղում անելով տեղի իշխանություններին:
Թեհրանի համալսարանի երկրաֆիզիկայի ինստիտուտի տվյալներով երկրաշարժը տեղի Է ունեցել տեղական ժամանակով 03:44-ին Արեւելյան Ատրպատականի նահանգի Թավրիզ վարչական կենտրոնից մոտավորապես 100 կիլոմետր հեռավորությամբ:
Ինչպես հայտնել Է նահանգի հակաճգնաժամային վարչության կենտրոնի գործադիր տնօրեն Հալալ Սայեին, երկրաշարժի հետեւանքով ավերվել են բազմաթիվ շենքեր, տեղում աշխատում են փրկարարների խմբերը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

At least 8 injured in earthquake in north-western Iran
YEREVAN, AUGUST 28, ARMENPRESS. At least 8 people were injured in a 4.9 magnitude earthquake that hit north-western Iran on August 28, the local authorities said, IRNA reports.
According to the seismological center of the Geophysics Institute of Tehran University, the tremor occurred at 3:44 hours local time (23:14 GMT Sunday night) in an area located at 47.08 degrees longitude and 37.87 degrees latitude some 100 km from the provincial capital city of Tabriz.
Managing Director of the provincial crisis management office Khalil Saie added that Medical and rescue teams are present in the quake-stricken areas.