Առնվազն ութ մարդ Է տուժել Իրանում տեղի ունեցած երկրաշարժից
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն ութ մարդ Է տուժել օգոստոսի 28-ին Իրանի հյուսիս-արեւմուտքում տեղի ունեցած 4,9 մագնիտուդով երկրաշարժից: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է IRNA գործակալությունը՝ հղում անելով տեղի իշխանություններին:
Թեհրանի համալսարանի երկրաֆիզիկայի ինստիտուտի տվյալներով երկրաշարժը տեղի Է ունեցել տեղական ժամանակով 03:44-ին Արեւելյան Ատրպատականի նահանգի Թավրիզ վարչական կենտրոնից մոտավորապես 100 կիլոմետր հեռավորությամբ:
Ինչպես հայտնել Է նահանգի հակաճգնաժամային վարչության կենտրոնի գործադիր տնօրեն Հալալ Սայեին, երկրաշարժի հետեւանքով ավերվել են բազմաթիվ շենքեր, տեղում աշխատում են փրկարարների խմբերը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Жертвами землетрясения на северо-западе Ирана стали восемь человек
Восемь человек пострадали в результате землетрясения магнитудой 4,9, произошедшего в понедельник на северо-западе Ирана. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство IRNA со ссылкой на местные власти.
По данным Института геофизики Тегеранского университета, землетрясение произошло в 03.44 по местному времени (02.14 мск) в провинции Восточный Азербайджан примерно в 100 километрах от административного центра провинции Тебриз.
Как сообщил управляющий директор центра антикризисного управления провинции Халил Саеи, в результате землетрясения многие здания были разрушены. На месте работают команды спасателей.