Մահացել Է Սուդանում ՌԴ-ի դեսպանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 23-ին Խարտումում վախճանվել Է Սուդանում Ռուսաստանի դեսպան Միրգայաս Շիրինսկին: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել են ՌԴ-ի արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության եւ մամուլի դեպարտամենտում:
«Վշտով լի հայտնում ենք, որ օգոստոսի 23-ին Խարտումում վախճանվել Է Սուդանում Ռուսաստանի դեսպան Միրգայաս Շիրինսկին»,- ասել են դիվանագիտական գերատեսչությունում:
Սուդանում ՌԴ-ի դեսպանության մամուլի քարտուղար Սերգեյ Կոնյաշինը «Ռոսիա 24» հեռուստաալիքի եթերում հայտնել Է, որ դեսպանին գտել են «սրտի սուր նոպայի նշաններով»: «Կանչվել են բժիշկներ, սակայն նրան փրկել չի հաջողվել»,- հավելել Է նա:

Умер посол России в Судане
Посол России в Судане Миргаяс Ширинский скончался в среду в Хартуме. Как передает Арменпресс, об этом сообщили ТАСС в Департаменте информации и печати МИД РФ.
"С прискорбием сообщаем, что 23 августа в Хартуме скончался посол России в Судане М. Ширинский ", - сказали в дипведомстве.
Пресс-секретарь посольства РФ в Судане Сергей Коняшин в эфире телеканала "Россия 24" сообщил, что посол был найден "с признаками острого сердечного приступа". "Были вызваны врачи, однако спасти его не удалось", - добавил он.