ՀՀ վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի Թագավորության վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի Թագավորության վարչապետ Մարիանո  Ռախոյ  Բրեյին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ցավակցական հեռագրում ասվում է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Բարսելոնայում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ, որին զոհ դարձան տասնյակ անմեղ մարդիկ։
Խստագույնս դատապարտում ենք ազգություն և սահմաններ չճանաչող ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով:
Ձեր երկրի համար ծանր պահին կիսում ենք Ձեր վիշտը և մեր զորակցությունն ու կարեկցանքը հայտնում բարեկամ Իսպանիայի ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ և տոկունություն հաղթահարելու այդ ողբերգության հետևանքները

YEREVAN, AUGUST 18, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan sent a letter of condolences to Prime Minister of Spain Mariano Rajoy Brey, press service of the government told Armenpress.
“On behalf of the government of Armenia and personally myself I extend deep condolences over the terror attack in Barcelona that claimed lives of dozens of innocent people.
We strictly condemn terrorism with all its manifestations which doesn’t recognize nationality and borders.
At this difficult moment for your country, we share your grief and express our support and solidarity to the friendly people of Spain and the relatives of the victims, wishing them strength and endurance to overcome the consequences of this tragedy.