Հենրիխ Մխիթարյանը խոսել է «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի նորեկների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հավատում է, որ ընթացիկ  տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում անգլիական ակումբի իրականացրած տրանսֆերներն ավելի կուժեղացնեն թիմի կազմը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի ձեռք բերած երեք ֆուտբոլիստներից երկուսը` Ռոմելու Լուկակուն և Նեմանյա Մատիչը լավ խաղով աչքի ընկան անգլիական Պրեմիեր լիգայի առաջին տուրի «Վեսթ Հեմ»-ի դեմ խաղում: Ռոմելու Լուկակուն դարձել է դուբլի հեղինակ, իսկ Նեմանյա Մատիչը ճանաչվել է հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստ:
Թիմի երրորդ նոր ֆուտբոլիստը Շվեդիայի ազգային հավաքականի պաշտպան Վիկտոր Լինդելյոֆն է, ով հայտավորված չէր «Վեսթ Հեմ»-ի դեմ խաղում, քանի որ թիմի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ցանկանում է նրան ավելի շատ ժամանակ հատկացնել թիմի խաղին հարմարվելու համար:
Daily mail-ի հետ զրույցում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն ընդգծել է, որ թիմի նորեկները շատ լավ ֆուտբոլիստներ են և համապատասխանում են «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի խաղաոճին: «Մատիչը շատ մեծ աշխատանք է կատարում: Նա փորձում է դաշտի կենտրոնում տիրել բոլոր գնդակներին: Լուկակուն Պրեմիեր լիգայի առաջին տուրում երկու գոլի հեղինակ դարձավ, իսկ Լինդելյոֆին ժամանակ է հարկավոր իր որակները ցույց տալու համար:
Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպանը հավելել է, որ իր համար անակնկալ էր Մատիչին վաճառելու «Չելսի»-ի որոշումը: «Միևնույն ժամանակ, ես ուրախ եմ, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ը կարողացավ ձեռք բերել նրա տրանսֆերը»,- ասել է Մխիթարյանը:
Հենրիխ Մխիթարյանը նաև հույս է հայտնել, որ մեկնարկած մրցաշրջանում «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ն ավելի լավ հանդես կգա: «Մենք պատրաստվում ենք ամեն ինչ անել թիմը նախկին մակարդակին հասցնելու համար: Դա միշտ բարդ է, բայց մենք ներդնելու ենք բոլոր ջանքերը»,- ասել է նա:

Генрих Мхитарян оценил новичков «Манчестер Юнайтед»
Капитан национальной сборной Армении по футболу, полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян оценил усиление команды МЮ в летнее трансферное окно. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает газета  Daily Mail.
Согласно информации, на данный момент манкунианцы подписал трех игроков: защитника Виктора Линделефа, полузащитника Неманью Матича и форварда Ромелу Лукаку.
«Хочу отметить всех наших новичков. Не только Матича, но Лукаку и Линделефа. Они все очень хорошие игроки.
Матич выполняет важную работу на поле. Он борется за каждый мяч, что важно для обороны. Лукаку уже забивает, а у Линделефа еще будет время себя проявить. Так что это очень хорошие приобретения, и они все нам сильно помогут.
Если честно, я удивлен, что «Челси» решил продать Матича. В то же время я рад, что теперь он у нас», – приводит Daily Mail слова Мхитаряна.
Напомним, в матче первого тура премьер-лиги с «Вест Хэмом» (4:0) Лукаку забил два гола, Матич провел на поле все 90 минут. При этом главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью не включил в заявку Линделефа, предоставив шведу время освоиться в команде.
«Мы готовимся сделать все, чтобы достичь прежнего уровня команды. Это всегда сложно, но мы приложим все усилия»,- сказал Генрих Мхитарян.