Արցախում իրավիճակը վերահսկելի է. Ադրբեջանի վարքագիծն ահաբեկչություն է. Դավիթ Բաբայան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծում իրավիճակը վերահսկելի է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանն ասաց, որ հակառակորդի ահաբեկչական, հանցավոր գործողությունների հետևանքով Պաշտպանության բանակն անդառնալի կորուստ ունեցավ: «Մենք բոլորս  ցավում ենք, որովհետեւ ցանկացած երիտասարդ կյանքի կորուստ անդառնալի է, հատկապես մեր ժողովրդի համար: Մենք գործ ունենք այսպիսի մի աննորմալ երկրի, հարեւանի հետ»,-ասաց նա: Դավիթ Բաբայանի խոսքով՝ սա ոչ թե մարտի բռնկվել է կամ հարձակում, սա ոչ այլ ինչ է, քան ահաբեկչություն:
Արցախի պաշտպանության բանակի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում օգոստոսի 14-ին ժամը 11:00-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Արման Սամվելի Մովսիսյանը: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Արման Մովսիսյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։

Ситуация в Арцахе под контролем: поведение Азербайджана – это терроризм. Давид Бабаян
В беседе с Арменпресс пресс-секретарь президента  Арцаха  Давид Бабаян сказал, что в  результате  террористических, преступных действий  Азербайджана Армия обороны  понесла безвозвратную потерю.  «Мы все сожалеем,  потому  что гибель любого молодого человека – это безвозвратная потеря, особенно для  нашего народа. Мы  имеем дело с ненормальной, и она – наш сосед», - сказал Бабаян. По его словам, это не нападение, это не  бой, это есть не  что иное, как  терроризм.
14-го августа, около 11:00, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, дислоцированной в северо-восточном направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, от пули противника смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Арман Самвелович Мовсисян (1998 г/р).
Президент Арцаха Бако Саакян 14 августа подписал указ, согласно которому за мужество, проявленное при защите государственной границы Нагорно-Карабахской Республики, военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны НКР Арман Мовсисян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги».