Արցախում իրավիճակը վերահսկելի է. Ադրբեջանի վարքագիծն ահաբեկչություն է. Դավիթ Բաբայան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծում իրավիճակը վերահսկելի է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանն ասաց, որ հակառակորդի ահաբեկչական, հանցավոր գործողությունների հետևանքով Պաշտպանության բանակն անդառնալի կորուստ ունեցավ: «Մենք բոլորս  ցավում ենք, որովհետեւ ցանկացած երիտասարդ կյանքի կորուստ անդառնալի է, հատկապես մեր ժողովրդի համար: Մենք գործ ունենք այսպիսի մի աննորմալ երկրի, հարեւանի հետ»,-ասաց նա: Դավիթ Բաբայանի խոսքով՝ սա ոչ թե մարտի բռնկվել է կամ հարձակում, սա ոչ այլ ինչ է, քան ահաբեկչություն:
Արցախի պաշտպանության բանակի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում օգոստոսի 14-ին ժամը 11:00-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Արման Սամվելի Մովսիսյանը: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Արման Մովսիսյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։

Situation under control in Artsakh: Azerbaijan’s behavior is terrorism – Artsakh President’s spox
YEREVAN, AUGUST 14, ARMENPRESS. The situation in the Artsakh-Azerbaijan line of contact is under control, Davit Babayan – spokesman of the President of Artsakh, told Armenpress, adding that a Defense Army soldier was killed as a result of Azerbaijan’s terrorist, criminal actions.
“We all share the pain since loss of life of any young man is irreversible, especially for our people. We deal with such an abnormal country, neighbor”, he said, adding this is nothing more than a terrorist act.
On August 14, at 11:00, Defense Army soldier Arman S. Movsisyan, 1998, received fatal gunshot wound by the Azerbaijani fire in one of the military units located in the north-eastern direction of Artsakh’s Defense Army. According to the decree of the President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan soldier Arman Movsisyan was posthumously awarded with ‘For Service in Battle’ medal for bravery shown during the defense of the Artsakh state border.