Հուրգադայում վիրավորված հայ զբոսաշրջիկի ապաքինմանն աջակցելու նպատակով Կահիրե է գործուղվել պրոֆեսոր Հովհաննիսյանը
Հուրգադայում վիրավորված հայ զբոսաշրջիկի ապաքինմանն աջակցելու նպատակով
Կահիրե է գործուղվել պրոֆեսոր Հովհաննիսյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության նախաձեռնությամբ` Հուրգադայում վիրավորված հայ զբոսաշրջիկի ապաքինմանն աջակցելու նպատակով ՀՀ առողջապահության նախարարը Կահիրե է գործուղել պրոֆեսոր Ա. Հովհաննիսյանին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Եգիպտական Հուրգադա քաղաքի հյուրանոցներից մեկում հուլիսի 14-ին անհայտ անձի կողմից սառը զենքով հարձակվելու հետևանքով երկու զբոսաշրջիկ սպանվել է: Անհայտ անձը մուտք է գործել զբոսաշրջային համալիր և սկսել անկանոն կերպով դանակով հարվածներ հասցնել այնտեղ առկա մարդկանց: Հարձակման հետևանքով տուժել է նաև Հայաստանի Հանրապետության երկու քաղաքացի: Հայաստանի երկու քաղաքացիները, հատուկ չվերթով տեղափոխվել են Կահիրեի լավագույն հիվանդանոցը` առավել որակյալ բուժօգնություն ստանալու համար։
Հայտնի է, որ հանցագործը հյուրանոց է մուտք գործել ծովի կողմից: Նա հարձակվել է տարբեր ազգությունների կանանց վրա: Ի դեպ, հանցագործը վնասազերծվել է հայ զբոսաշրջիկի ջանքերով:

Professor Hovhannisyan sent to Cairo to assist recovery of Armenian tourist wounded in Hurghada knife attack
Professor Hovhannisyan sent to Cairo to assist recovery of Armenian tourist wounded in
Hurghada knife attack
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. By the initiative of the Armenian foreign ministry, healthcare minister sent Professor A. Hovhannisyan to Cairo to assist the recovery of an Armenian tourist who was wounded at the Hurghada knife attack, Tigran Balayan – foreign ministry spokesman, said on Facebook, Armenpress reports.
An unknown individual attacked tourists in a hotel in Hurghada, Egypt on July 14. The assailant was armed with a knife. Two German citizens have been killed. Four peorple - two Armenians, one Russian and one Czech have been wounded. The attacker entered the hotel and randomly attacked the tourists.
The two wounded Armenian citizens have been transported to one of the best hospitals of Cairo for receiving high-quality treatment.