Արգենտինահայ իրավաբանն այցելել է Սփյուռքի նախարարություն
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հուլիսի 25-ին ընդունեց արգենտինահայ իրավագետ, Կորդոբայի կառավարության և անվտանգության նախարարության իրավաբանական հարցերով խորհրդատու Խուան Պաբլո Սիմոնյանին:
Ողջունելով սփյուռքահայ գործչին՝ Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց նրա ակտիվ, ազգանպաստ գործունեությունը: Անդրադառնալով Հայաստանում ներդրումները խթանելու անհրաժեշտությանը՝ նախարարը մասնավորապես նշեց. «Հայաստանը հզորացնելու համար  կարևոր է հզոր տնտեսություն ունենալը, կարևոր է, որ աշխարհի բոլոր հայերը համախմբվեն համահայկական առաջնահերթությունների շուրջ»: Նախարարն ընդգծեց, որ ինքնության պահպանման, համահայկական հարցերի շուրջ համախմբվելու, միասնական լինելու համար անհրաժեշտ է ամրացնել կապը Հայրենիքի հետ, ավելի ակտիվ մասնակցել նախարարության ծրագրերին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ սփյուռքի նախարարության մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Խուան Պաբլո Սիմոնյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար, մանրամասնորեն ներկայացրեց հայ համայնքի նորությունները, ձեռքբերումներն ու ծրագրերը, պատրաստակամություն հայտնեց ավելի սերտորեն համագործակցել նախարարության հետ, ակտիվորեն մասնակցել նախարարության ծրագրերին:

YEREVAN, JULY 25, ARMENPRESS. Diaspora Minister of Armenia Hranush Hakobyan on July 25 hosted Argentine-Armenian lawyer, legal advisor at the Cordoba Government and Security Ministry Juan Pablo Simonian, press service of the Ministry told Armenpress.
Welcoming the guest, Diaspora Minister Hakobyan attached importance to his activities. Speaking about the need to boost investments in Armenia, the Minister said: “It is important to have a strong economy to empower Armenia, as well as it is important for Armenians worldwide to unite over pan-Armenian priorities”. Hranush Hakobyan said it is necessary to strengthen ties with the Fatherland for maintenance of the identity, as well as to actively take part in the Ministry’s programs.
Juan Pablo Simonian thanked for the warm reception, presented the latest novelties, achievements and programs of the Armenian community and expressed readiness to closely cooperate with the Ministry and take part in its programs.