Թրամփը կրկին բողոքել է հետախուզական տեղեկատվության արտահոսքից
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը բողոքել է երկրի հետախուզական ծառայություններից լրատվամիջոցներին տրամադրվող տեղեկատվության արտահոսքի առնչությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այս անգամ ԱՄՆ նախագահի զայրույթն է հարուցել Washington Post թերթում հայտնված այն հոդվածը, որ հետախուզությունից անանուն աղբյուրը թերթին հայտնել է, թե ԱՄՆ ներկայիս գլխավոր դատախազ Ջեֆ Սեշընսը ԱՄՆ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կիսլյակի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկել է ընտրարշավին առնչվող հարցեր:
«Հետախուզական տվյալների նոր արտահոսք է տեղի ունեցել Amazon-ից դեպի Washington Post՝ այս անգամ Ջեֆ Սեշընսի առնչությամբ: Այս անօրինակ արտահոսքերը պետք է դադարեն»,- Թվիթերում գրել է Թրամփը:
Ավելի վաղ որոշ ամերիկյան լրատվամիջոցներ հաղորդել էին, որ Սեշընսը Կիսլյակի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկել է Թրամփի ընտրարշավին առնչվող հարցեր, մասնավորապես, Ռուսաստանի հետ հարաբերություններում նրա դիրքորոշումը:

Трампа возмутила статья Washington Post о встрече Сешнса с Кисляком
Президент США Дональд Трамп выразил свое возмущение публикацией Washington Post о том, что посол России в США Сергей Кисляк якобы обсуждал его предвыборную кампанию с советником в штабе кандидата Джеффом Сешнсом, ныне занимающим пост генпрокурора страны, передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Новая утечка разведданных от Amazon Washington Post, на этот раз в отношении генпрокурора Джеффа Сешнса. Эти незаконные утечки… должны прекратиться!"- написал Трамп в своем микроблоге в Twitter.
Ранее газета Washington Post, ссылаясь на некие источники, заявила, что Кисляк обсуждал "по существу" с Сешнсом предвыборную кампанию Трампа.