«Միավորված էներգետիկ ընկերություն» ՓԲԸ-ն ճանաչվել է «Արցախէներգո»-ի սեփականատեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմի կողմից հայտարարված «Արցախէներգո» ՓԲԸ մասնավորեցման մրցույթը տեղի է ունեցել հուլիսի 21-ին: Այն վարել է կառավարության աշխատակազմի պետական գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալ, հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Իսրայելյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, մրցույթին մասնակցելու համար սահմանված ժամկետում հանձնաժողով է ներկայացվել  երկու հայտ՝ «Միավորված էներգետիկ ընկերության» և  «Ինտեկո էներգո» ընկերությունների կողմից:
Մրցույթում հաղթող ճանաչված «Միավորված էներգետիկ ընկերության» գլխավոր տնօրեն Տիգրան Աբրահամյանի խոսքով՝ իրենք պարտավորվում են «Արցախէներգո» ընկերությունում 5 տարվա ընթացքում կատարել  2 մլրդ 700 մլն դրամի ներդրում, առնվազն մեկ տարի պահպանել աշխատավարձի ֆոնդը և նվազագույն աշխատավարձը հասցնել 75 հազար դրամի, առաջիկա երեք տարվա մեջ չբարձրացնել սակագները և այլն:
Մրցույթի ավարտին հանձնաժողովի անդամները շնորհավորել են «Միավորված էներգետիկ ընկերության» ներկայացուցիչներին և  հաջողություններ մաղթել նրանց՝ հանրապետության համար ռազմավարական  նշանակության բնագավառներից մեկի զարգացման ապահովման գործում:

ЗАО «Объединенная энергетическая компания» признана владельцем «Арцахэнерго»
21-го июля состоляся конкурс, объявленный аппаратом правительства Арцаха на приватизацию ЗАО «Арцахэнерго». Кон курс вел замначальника управления госимуществаом Арцаха, председатель конкурсной комиссии Гагик Исраэлян.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью правительства Арцаха, заявки подали 2 организации: ЗАО «Объединенная энергетическая компания» и «Интеко Энерго».
Победителем была признана ЗАО «Объединенная энергетическая компания», которая была  признана владельцем  «Арцахэнерго».
По словам гендиректора ЗАО «Объединенная энергетическая компания» Тиграна Абрамяна, они обязуются в течение 5 лет сделать инвестиции на сумму 2 млрд 700 млн драмов, сохранить как миниму в течение года фонд заработной платы, довести МРОТ до 75 тысяч драмов, не повышать тарифы в течение ближайших 3 лет и пр.