ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բակո Սահակյանին Արցախի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգելի՛ պարոն Սահակյան,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ու անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Արցախի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր ղեկավարությամբ Արցախի Հանրապետությունում շարունակվելու է պետականության ամրապնդման գործընթացը և տնտեսական ու քաղաքական զարգացումը:
Վստահ եմ նաև, որ Ձեր պաշտոնավարման ժամանակահատվածում հայկական երկու պետությունների տնտեսական սերտ փոխգործակցությունը շարունակվելու է հետևողականորեն խորանալ և ամրապնդվել:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, ուժ ու եռանդ, որպեսզի մեկնարկած ծրագրերը և նախանշված աշխատանքները բարեհաջող ավարտի հասցնեք՝ ի շահ Արցախի ժողովրդի բարօրության»:

PM Karapetyan congratulates Bako Sahakyan on his re-election as President of Artsakh
YEREVAN, JULY 19, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan sent a congratulatory letter to Bako Sahakyan on his re-election as President of the Republic of Artsakh, press service of the Government told Armenpress.
On behalf of the Government of Armenia and personally myself I cordially congratulate you on being re-elected as President of the Republic of Artsakh.
I am convinced that under your leadership the process of strengthening the statehood and the economic and political development will continue in Artsakh.
I am also confident that during your tenure the close economic mutual partnership between the two Armenian states will continue consistently deepening and strengthening.
I once again congratulate you, wish you good health, strength and vigor to successfully complete the programs launched and the outlined works for the benefit of the well-being of the Artsakh people”, reads the PM’s congratulatory letter.