Կառավարությունը կքննարկի Ռուսաստանի հետ ռազմական ոլորտում համաձայնագրի վավերացման հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը կքննարկի 2016 թվականի հոկտեմբերի 13-ին Երևանում ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև 2013 թվականի հունիսի 25-ի՝ «Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման մասին» պայմանագրի շրջանակներում մատակարարվող ռազմական նշանակության արտադրանքի առկայության և նպատակային օգտագործման նկատմամբ հսկողության իրականացման կարգի մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու հարցը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այն ընդգրկված է կառավարության հուլիսի 20-ի նիստի օրակարգում:
Համաձայնագրի վավերացումից հետո այն կներկայացվի Ազգային ժողով: Արդյունքում կապահովվեն համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելու համար նախատեսված ընթացակարգերը:

Правительство обсудит вопрос о ратификации соглашения о военном сотрудничестве с РФ
Правительство Армении обсудит вопрос о ратификации подписанного 13 октября 2016 года Соглашения между Российской Федерацией и Республикой Армения о порядке осуществления контроля за наличием и целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках Договора  между Российской Федерацией и Республикой Армения о развитии военно-технического сотрудничества от 25 июня 2013 г. Как сообщает Арменпресс, вопрос включен в повестку дня заседания правительства, которое состоится 20 июля.
После ратификации соглашение будет представлено в парламент. В результате будут обеспечены процедуры, предусмотренные для вступления соглашения в силу.