Կառավարությունը կքննարկի Ռուսաստանի հետ ռազմական ոլորտում համաձայնագրի վավերացման հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը կքննարկի 2016 թվականի հոկտեմբերի 13-ին Երևանում ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև 2013 թվականի հունիսի 25-ի՝ «Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման մասին» պայմանագրի շրջանակներում մատակարարվող ռազմական նշանակության արտադրանքի առկայության և նպատակային օգտագործման նկատմամբ հսկողության իրականացման կարգի մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու հարցը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այն ընդգրկված է կառավարության հուլիսի 20-ի նիստի օրակարգում:
Համաձայնագրի վավերացումից հետո այն կներկայացվի Ազգային ժողով: Արդյունքում կապահովվեն համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելու համար նախատեսված ընթացակարգերը:

Government to discuss ratification of agreement with Russia in military field
YEREVAN, JULY 17, ARMENPRESS. The Government of Armenia will discuss the issue to ratify the agreement on ‘Procedure of carrying out control on existence and targeted use of military products’ signed between Armenia and Russia on October 13, 2016 reports Armenpress.
The military products are supplied within the frames of ‘Military-technical cooperation development agreement between Armenia and Russia’ signed on June 25, 2013.
The issue is included in the Government’s July 20 session agenda.
After ratification the agreement will be submitted to the Parliament. As a result the procedures planned for the agreement to come into force will be ensured.