ԱՄՆ-ում աճուրդի կհանվի Դոնալդ Թրամփի՝ գոլֆի համար մանկանների հավաքանին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գոլֆ խաղի համար մականների լրակազմը, որը պատկանել Է Միացյալ Նահանգների ներկայիս նախագահ Դոնալդ Թրամփին, աճուրդով կվաճառեն ԱՄՆ-ում: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել են RR Auction աճուրդային տան ներկայացուցիչները, որը կազմակերպել Է աճուրդը:
Նրանց խոսքով՝ Թրամփը մականներն ունեցել Է ավելի քան 10 տարի առաջ, երբ տակավին չի մտածել, թե իր քվեարկությունը կդնի պետության ղեկավարի պաշտոնի համար: Գործարարը դրանք օգտագործել Է Բեդմինսթերում (Նյու Ջերսիի նահանգ) իրեն պատկանող գոլֆ-ակումբում խաղալիս: Հետագայում նա դրանք նվիրել Է Էնդյու Լոմբարդոյին, որը 2004-ից մինչեւ 2008 թվականը Թրամփի մոտ աշխատել Է որպես քեդդի (այսպես են կոչում գոլֆ խաղացողի օգնականին, որի պարտականությունների մեջ Է մտնում մարզական գույքի տեղից տեղ փոխադրումը):
Խոսքը վերաբերում Է TaylorMade ընկերության արտադրության ավելի քան 10 մականներին: Դրանցից յուրաքանչյուրի վրա փորագրված Է ««Դ. Թրամփ» մակագրությունը: Լոմբարդոյի խոսքով, որն Էլ որոշել Է լրակազմը հանել աճուրդի, Թրամփը 2004-ից մինչեւ 2005 թվականն ընկած շրջանում Բեդմինսթերում այդ մականներով խաղացել Է շատ հռչակավոր անձանց, ձեռնարկիչների եւ պրոֆեսիոնալ գոլֆիստների հետ:
Աճուրդը տեղի կունենա այս ամսին ավելի ուշ: Ինչպես հայտարարել են Բոստոնում (Մասաչուսեթսի նահանգ) գտնվող աճուրդային տան ներկայացուցիչները, իրենք հույս ունեն, որ մականներն աճուրդով կվաճառվեն առնվազն 30 հազար դոլարով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Набор клюшек для гольфа Дональда Трампа выставят на аукцион в США
Комплект принадлежавших нынешнему американскому президенту Дональду Трампу клюшек для игры в гольф пустят с молотка на аукционе в США. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом сообщили представители аукционного дома RR Auction, устраивающего торги.
По их словам, Трамп владел клюшками более 10 лет назад, когда он еще и не думал о том, чтобы баллотироваться на пост главы государства. Бизнесмен использовал их при игре в принадлежащем ему гольф-клубе в Бедминстере (штат Нью-Джерси). Впоследствии он подарил их Эндрю Ломбардо, который с 2004 по 2008 год работал у Трампа в качестве кедди (так называются помощники игрока в гольф, в обязанности которых входит перенос спортивного инвентаря).
Речь идет о наборе из более чем 10 клюшек производства компании TaylorMade. На каждой из них выгравирована надпись "Д. Трамп". По словам Ломбардо, который и решил выставить комплект на аукцион, Трамп играл этими клюшками в период с 2004 по 2005 год в Бедминстере вместе со многими знаменитостями, предпринимателями и профессиональными гольфистами.
Аукцион пройдет позднее в этом месяце. Как заявили представители базирующегося в Бостоне (штат Массачусетс) аукционного дома, они рассчитывают, что клюшки уйдут с молотка минимум за $30 тыс.