Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է Վենետիկի հանձնաժողովի ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ,  10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հուլիսի 10-ին ընդունել է «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) ՀՀ դատական օրենսգրքի փորձագիտական խմբի ներկայացուցիչներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ Վենետիկի հանձնաժողովի հետ Հայաստանն ունի համագործակցության արդյունավետ ավանդույթ եւ այս համատեքստում կարեւորել մեր երկրում իրականացված սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացում Վենետիկի հանձնաժողովի հետ փոխգործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են ՀՀ դատական նոր օրենսգրքի նախագծի առանցքային կարգավորումներին, մանրամասն քննարկել հստակեցման եւ կատարելագործման անհրաժեշտություն ունեցող դրույթները

YEREVAN, JULY 10, ARMENPRESS. Arpine Hovhannisyan, Vice Speaker of Armenia’s Parliament, hosted the representatives of expert group of the Venice Commission (European Commission for Democracy through Law) on the Judicial Code of Armenia on July 10, press service of the Parliament told Armenpress.
Welcoming the guests, Vice Speaker Hovhannisyan said with satisfaction that Armenia has an effective cooperation tradition with the Venice Commission and in this context attached importance to the mutual partnership with the Commission in the process of constitutional reforms carried out in Armenia.
During the meeting the sides discussed the key regulations of the new draft Judicial Code, as well the provisions with the need to be clarified and improved.