Ամերիկուհուն վախեցրել Է հանկարծակի ավտոտնակում հայտնված արջը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոլորադոյի բնակչուհի Դենիել Բեքսթրոմը պատրաստվում Էր իր մեքենայով դուրս գալ ատվոտնակից, երբ հայտնաբերել Է, որ արջ Է սողոսկել շինություն: Կինը տեսագրել Է կենդանուն, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: «Գրողի տարած ա՛րջ, չքվիր այստեղից: Թու՜հ, այս արջին տես, թու՜հ»,- գոռում Է նա գազանի վրա եւ փորձում դրան քշել կլաքսոնով: Փոքր-ինչ ուշ նրան հաջողվում Է փակել ավտոտնակի դուռը եւ արջին թողնել դրսում:
Բեքսթրոմն արջի մասին նախազգուշացրել Է վայրի կենդանիներ որսացող մասնագետներին: Պարզվել Է, որ նույն այդ արջը պաղպաղակ Է գողացել տեղացի բնակիչներից մեկի սառնարանից:
Կոլորադոյի բնայգիները եւ վայրի բնությունը տնօրինող կազմակերպությունը The Gazette-ին հայտարարել Է, որ այդ գիշատիչը չի վախենում մարդկանցից, ուստի վտանգավոր Է նրանց համար եւ պետք Է բռնվի եւ սպանվի:
Արջին բռնելու համար Դենիելի տան մոտ լարել են թակարդ՝ փքաբլիթներով, պաղպաղակով, օշարակով եւ շան կերով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Американку напугал внезапно появившийся в гараже медведь
Жительница Колорадо Дэниэль Бэкстром собиралась выехать из гаража на своем автомобиле, когда обнаружила, что в помещение пробрался медведь. Женщина сняла его на видео.
"Чертов медведь, убирайся из моего гаража! Фу, медведь, фу! ", — кричит она ему и пытается прогнать, давя на клаксон. Чуть позже ей удается закрыть дверь гаража и оставить медведя снаружи.
Бэкстром предупредила о нем специалистов по отлову диких животных. Оказалось, что этот же медведь ранее украл мороженное из холодильника одного из местных жителей,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Представитель организации, курирующей парки и дикую природу Колорадо, заявил The Gazette, что этот хищник не боится людей, поэтому опасен для них и должен быть пойман и усыплен.
Для поимки медведя рядом с домом Дэниэль установили ловушку с пончиками, мороженым, сиропом и собачьей едой.