Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ձեր ողջ կյանքի ընթացքում Դուք անմնացորդ ծառայել եւ ծառայում եք հայոց անկախ պետականության կայացման ու զարգացման, հայկական երկու հանրապետությունների պաշտպանունակության ամրապնդման ու բարգավաճման, հարազատ ժողովրդի նվիրական իղձերի իրականացման սուրբ գործին:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք Ձեզ եւ Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

President of Artsakh congratulates President Serzh Sargsyan on birthday
YEREVAN, JUNE 30, ARMENPRESS. President of Artsakh Bako Sahakyan on June 30 sent a congratulatory letter to Armenia’s President Serzh Sargsyan on the occasion of his birthday, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
“Your excellency, Mr. President,
On behalf of the people and leadership of the Artsakh Republic and myself personally I extend my cordial congratulations to you on your birthday anniversary.
Throughout our lifetime you have been devotedly serving to a sacred mission of founding and developing the independent Armenian statehood, strengthening the defense capabilities of the two Armenian republics and their prosperity, realizing the cherished aspirations of the native people.
I once again congratulate you on your birthday, wish you peace, health and good luck to all your relatives and friends”.