Ադրբեջանական կողմը 8 չհուղարկավորված զոհ ունի. Վիգեն Սարգսյանը՝ հայկական կողմի վերջին 10 օրվա պատժիչ գործողությունների մասին
Ադրբեջանական կողմը  8 չհուղարկավորված զոհ ունի. Վիգեն Սարգսյանը՝ հայկական կողմի վերջին 10 օրվա պատժիչ գործողությունների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին 10 օրվա ընթացքում մեր կողմից հաստատված տվյալներով ադրբեջանական կողմն ունի առնվազն 8 զոհ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հունիսի 28-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը: Նրա խոսքով` չհաստատված զոհերի թիվը շատ ավելի մեծ է:
«Չհաստատված ասելով՝ նկատի ունենք այն, որ մենք գիտենք՝ պատժիչ գործողությունը կատարվել է արդյունավետ և ունենք դիտարկման արդյունք, բայց չունենք համապատասխան ապացույցներ: Մեր տվյալներով` 8 զոհից ոչ մեկը հուղարկավորված չէ: Ադրբեջանական մամուլում այդ ութ զոհերի մասին որևէ տեղեկություն չկա»,- ասաց նախարարը` հավելելով, որ հարկավոր է հաշվի առնել նման իրականությունը, երբ մտածում ենք մեր հակառակորդի մասին:

Азербайджан потерял убитыми восемь военнослужащих: министр обороны Армении Виген Саргсян
По подтвержденным данным, Азербайджан потерял восемь военнослужащих за последние десять дней в результате ответных действий карабахской стороны. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами 28-го июня сказал министр обороны Армении Виген Саргсян.
16-го и 17-го июня в результате грубого нарушения Азербайджаном режима прекращения огня на линии соприкосновения погибли четверо военнослужащих Армии обороны Арцаха.
По словам Саргсяна, неподтвержденных потерь в азербайджанской армии гораздо больше. Глава армянского оборонного ведомства подчеркнул, что по сведениям Минобороны пока никто из восьми убитых военнослужащих не похоронен, и в азербайджанской прессе о них нет никакой информации.
"Неподтвержденными являются случаи, когда мы знаем о результативном проведении карательной операции, есть визуальные данные, но нет соответствующих доказательств. По нашим данным ни один из погибших 8 военнослужащих не был захоронен. Данных об этих жертвах нет", - пояснил он.