Տիգրան Բալայանը հեգնանքով է արձագանքել Իլհամ Ալիևի հայտարարությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Տիգրան Բալայանը հեգնանքով է արձագանքել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այն հայտարարությանը, թե ադրբեջանական բանակը աշխարհի 50 ուժեղագույն բանակների թվում է:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակը «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում, արձագանքելով Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությանը, կատարել է հետևյալ գրառումը. «Նա կարող է վաղը հայտարարել, որ Ադրբեջանն աշխարհի 10 ամենաժողովրդավարական և ազատ երկրների թվում է, թե՞ ես արդեն դա բաց եմ թողել»:
Ադրբեջանում 40x46 միլիմետրանոց նռնականետերի համար ռազմամթերք արտադրող գործարանի բացման արարողության ժամանակ Ադրբեջանի նախագահը հայտարարել է, թե ադրբեջանական բանակն աշխարհի 50 ուժեղագույն բանակների թվում է:

Armenia MFA spokesperson responds to Azerbaijani president’s announcement with sarcasm
YEREVAN, JUNE 24, ARMENPRESS. Spokesperson of the Foreign Ministry of Armenia Tigran Balayan has responded to Azerbaijani president’s announcement with sarcasm. Ilham Aliyev had said that the Azerbaijani army is among top 50 most powerful armies of the world.
“Armenpress” reports the MFA spokesperson tweeted, “Tomorrow he can announce that Azerbaijan is among top 10 most democratic and free countries, or maybe I have missed that?”
During an opening ceremony of a factory producing ammunition for grenade launchers the Azerbaijani president announced that the Azerbaijani army is among top 50 most powerful armies of the world.