Տիգրան Բալայանը հեգնանքով է արձագանքել Իլհամ Ալիևի հայտարարությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Տիգրան Բալայանը հեգնանքով է արձագանքել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այն հայտարարությանը, թե ադրբեջանական բանակը աշխարհի 50 ուժեղագույն բանակների թվում է:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակը «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում, արձագանքելով Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությանը, կատարել է հետևյալ գրառումը. «Նա կարող է վաղը հայտարարել, որ Ադրբեջանն աշխարհի 10 ամենաժողովրդավարական և ազատ երկրների թվում է, թե՞ ես արդեն դա բաց եմ թողել»:
Ադրբեջանում 40x46 միլիմետրանոց նռնականետերի համար ռազմամթերք արտադրող գործարանի բացման արարողության ժամանակ Ադրբեջանի նախագահը հայտարարել է, թե ադրբեջանական բանակն աշխարհի 50 ուժեղագույն բանակների թվում է:

Тигран Балаян сыронизировал в ответ на заявление Ильхама Алиева
Пресс-спикер МИД РА Тигран Балаян сыронизировал в ответ на  заявление  Ильхама Алиева о том, что азербайджанская армия – в числе 50 сильнейших армий  мира.
Как  передает Арменпресс, Тигран Балаян в ответ на заявление  азербайджанского президента написал в  Twitter: “А завтра он заявит, что Азербайджан в числе 10 самых демократических и свободных стран мира… или я что-то пропустил?”
Во время открытия  завода по производству  боеприпасов  для  40x46- миллиметровых гранатометов  Алиев громко заявил, что  азербайджанская армия – в числе 50 сильнейших армий  мира.